Nekažte vzhled vašeho domu nečistou fasádou. Nechte ji očistit.

Mytí a čištění fasády od řas a plísní
 Exterier 
17. září 2016 22:45 / Internet
  0   0
Fasáda je vlastně vizitkou rodinného domu. Už podle toho jak vypadá, si o vašem bydlení dělají všichni představy. Vždy by tedy měla být čistá a upravená.
Novostavby se vždy pyšní dokonalou fasádou, která má syté barvy a žádné nečistoty. Bohužel s postupem času barvy blednou a nečistoty se hromadí. Vizitkou každé budovy je právě její fasáda. Ať už se jedná o firemní budovu, kdy fasáda může klientovi napovědět něco o majiteli, tak i fasáda rodinného domu působí na okolí. Jak fasádu očistit od nečistot?

Čím může být fasáda znečištěna?


Fasády mohou být zašpiněné několika způsoby. Nejčastějšími důvody znečištění bývá:

Usazený prach a bahno

Vybledlé barvy působením UV záření, deštěm nebo vítr

Znečištění vandaly – sprejování nebo malby

Mechy a lišejníky

Solné květy

Rozhodnete-li se pro mytí fasády, pravděpodobně se neobejdete bez odborné pomoci. Profesionálové dokáží opravdové divy a vrátí vašemu domu původní lesk.

Mírně znečištěnou fasádu lze vyčistit i svépomocí – „vapkou“ nebo parním čističem. Hovoříme však o opravdu zanedbatelném znečištění, které neprostoupilo do hloubky. Nečistoty, které se dostaly až do struktury fasády totiž odstraní pouze speciální přípravky.

Tryskání je správnou technologií


Speciálně vyvinutou technologií pro čištění fasád a jiných venkovních ploch je tryskání, neboli pískování. Jedná se o technologii, kdy je plocha čištěna pomocí proudu jemných částic – abrazivem. Obecně lze tedy tuto metodu označit, jako tlakové abrazivní čištění. I v tomto oboru jsou na trhu nabízeny různé technologie. Většina z nich ale funguje na principu vysokotlakého paprsku s přisáváním písku. Tato metoda je velmi prašná a prakticky po dobu své činnosti zamezí možnosti pohybu okolo stavby. Existují však i metody, které mají až o 95% nižší prašnost.

Tuto metodu přenechejte odborníkům a pozvěte si na svou fasádu profesionální firmu.

Otázkou je, jak často fasádu čistit. Ideální rozmezí mezi jednotlivými procesy je cca 5 až 8 let, s ohledem na stupeň znečištění. Častější čištění by neměli podcenit majitelé domů se zateplenou fasádou. Rozsáhlé znečištění by totiž mohlo vést ke snížení životnosti zateplení.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V sedmdesátých letech vědci předpověděli, že naše civilizace zkolabuje v tomto století. Podle nové studie...

Tech

Izraelská technologie má být schopná na Měsíci vyrábět kyslík

Dům a zahrada

Jak rekultivovat zahradu po přívalových deštích a záplavách

Zavřít reklamu