Nekažte vzhled vašeho domu nečistou fasádou. Nechte ji očistit.

 Exterier 
17. září 2016 22:45 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Mytí a čištění fasády od řas a plísní Internet
Fasáda je vlastně vizitkou rodinného domu. Už podle toho jak vypadá, si o vašem bydlení dělají všichni představy. Vždy by tedy měla být čistá a upravená.
Novostavby se vždy pyšní dokonalou fasádou, která má syté barvy a žádné nečistoty. Bohužel s postupem času barvy blednou a nečistoty se hromadí. Vizitkou každé budovy je právě její fasáda. Ať už se jedná o firemní budovu, kdy fasáda může klientovi napovědět něco o majiteli, tak i fasáda rodinného domu působí na okolí. Jak fasádu očistit od nečistot?

Čím může být fasáda znečištěna?


Fasády mohou být zašpiněné několika způsoby. Nejčastějšími důvody znečištění bývá:

Usazený prach a bahno

Vybledlé barvy působením UV záření, deštěm nebo vítr

Znečištění vandaly – sprejování nebo malby

Mechy a lišejníky

Solné květy

Rozhodnete-li se pro mytí fasády, pravděpodobně se neobejdete bez odborné pomoci. Profesionálové dokáží opravdové divy a vrátí vašemu domu původní lesk.

Mírně znečištěnou fasádu lze vyčistit i svépomocí – „vapkou“ nebo parním čističem. Hovoříme však o opravdu zanedbatelném znečištění, které neprostoupilo do hloubky. Nečistoty, které se dostaly až do struktury fasády totiž odstraní pouze speciální přípravky.

Tryskání je správnou technologií


Speciálně vyvinutou technologií pro čištění fasád a jiných venkovních ploch je tryskání, neboli pískování. Jedná se o technologii, kdy je plocha čištěna pomocí proudu jemných částic – abrazivem. Obecně lze tedy tuto metodu označit, jako tlakové abrazivní čištění. I v tomto oboru jsou na trhu nabízeny různé technologie. Většina z nich ale funguje na principu vysokotlakého paprsku s přisáváním písku. Tato metoda je velmi prašná a prakticky po dobu své činnosti zamezí možnosti pohybu okolo stavby. Existují však i metody, které mají až o 95% nižší prašnost.

Tuto metodu přenechejte odborníkům a pozvěte si na svou fasádu profesionální firmu.

Otázkou je, jak často fasádu čistit. Ideální rozmezí mezi jednotlivými procesy je cca 5 až 8 let, s ohledem na stupeň znečištění. Častější čištění by neměli podcenit majitelé domů se zateplenou fasádou. Rozsáhlé znečištění by totiž mohlo vést ke snížení životnosti zateplení.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...