Prádelní koš...tak jak nad ním neuvažujeme!

V každé správné domácnosti nesmí chybět pořádný koš na prádlo.
 Interier 
11. září 2016 22:25 / Internet
  0   0
Žádná uklizená domácnost se neobejde bez koše na špinavé prádlo. Měl by být praktický a prádlo by v něm nemělo plesnivět.

Prádlo musí dýchat
Při vybírání sledujte, aby koš měl speciální perforaci anebo jakékoli jiné otvory a průduchy, které zaručí proudění vzduchu a jeho přístup k prádlu.

Usnadněte si třídění
Každý ví, že bílá trička se s montérkami neperou, ale při třídění prádla před samotným praním stejně riskujete, že se vám ke světlému přimíchá jedna červená ponožka, a malér je na světě.

Jestliže máte možnost, a hlavně prostor, pořiďte si některý ze systémů košů, které už předem třídění umožňují. Chyba se tím minimalizuje.

Pozor na plíseň
Řada z nás má prádelní koš v koupelně. Zvolíte-li si materiál, který dostatečně nedýchá, může se vám uvnitř začít tvořit plíseň. Ta se snadno přenese i na oblečení. Do koupelny se tedy hodí převážně nerezové kousky s dostatečným počtem otvorů nebo takové, jejichž vnitřní část se dá vyndat a vyprat.

V žádném případě neházejte do koše prádlo vlhké a už vůbec ne mokré. Ve vlhkém prostředí koupelny by snadno začalo plesnivět. Propocené oblečení nechte nejprve proschnout, nebo jej rovnou vhoďte do pračky. V takovém případě postačí krátký a šetrný program na 30 minut.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nový výzkum odhalil, co vyhubilo tetrapody a spustilo vzestup dinosaurů

Tech

Z obrovského vraku Titanicu nezbyde během několika desítek let téměř nic. Nedávný průzkum odhalil něco...

Dům a zahrada

Čištění zubů potřebuje i váš pes. O jeho chrup byste měli pečovat každý den

Zavřít reklamu