Jak na vysoušení zdiva

 Technika 
09. srpna 2016 19:41 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Elektroosmóza - vysoušení zdiva bez stavebních zásahů  Internet
Vlhké stěny v bytech, chatách a jiných zděných stavbách nejsou samozřejmě příjemné. Příčinou vlhnutí zdiva je nedokonalá izolace základů stavby, a tak je celkem pochopitelné, že odstranit tuto příčinu není ani jednoduché, ani laciné.

V extrémním případě může dojít vlivem vysoké vlhkosti ve zdivu až k narušení stability stavebních konstrukcí. Navíc se výrazně zhoršuje klima v interiéru, zvyšuje se relativní vlhkost vzduchu (dlouhodobá zvýšená vlhkost vzduchu v interiéru působí problémy už při hodnotě 55%) a roste riziko šíření plísní, což může vést až k onemocnění dýchacích cest. Mnohé plísně jsou navíc rakovinotvorné.

Jaké technologie vysoušení zdiva jsou nejvhodnější?


K odstranění vlhkosti zdiva můžeme využít mnoho sanačních technologií, které se vyznačují různým stupněm trvalosti a účinnosti, mnoho technologií vysoušení zdiva, odstranění vlhkosti stěn a především ekologické hydroizolace staveb se v rámci vlastní instalace a následné funkce nechová ke stavbě šetrně, velmi často trpí jak tedy vlhká stavba samotná, která je již dostatečně zatížena procesem hygroskopické vlhkosti zdiva, tak především její okolí, kdy se pracuje s chemickými látkami ( to v případě chemických injektáží zdiva ) a nebo je okolí stavby a stavba samotná zatížena hlukem, škodlivými vibracemi a zejména prachem a hlukem – v takovém případě trpí nejen stavba, ale především její obyvatelé či pracovníci firem a společností, které ve vlhké stavbě sídlí – nikomu není příjemný hluk, prach a práce s chemikáliemi, pokud je pracovně vytížený.

Vysušit vlhké zdivo, zabránit vzlínání vlhkosti do zdiva a ekologicky hydroizolovat stavbu umí unikátní technologie elektrofyzikální technologie vysoušení zdiva pracující na principu elektroosmózy.

Metody elektroosmózy


Aktivní bezdrátová elektroosmóza


vhodně využitelná tam, kde nelze aplikovat jiné, mechanické či chemické, technologie sanace zdiva, např. u památkově chráněných objektů

spolehlivá a ekologická technologie je instalována bez mechanických zásahů do objektu, za plného provozu a bez omezení

dlouhodobá záruka odvlhčení zdiva všech druhů s velmi nízkými provozními nákladyMírná drátová elektroosmóza


flexibilní využití pro horizontální i vertikální vysoušení různého druhu zdiva a členitosti objektů

spolehlivý a účinný systém pro odvlhčení domů a vysoušení zdiva s extrémně dlouhodobou životností použitých materiálů

zdravotně nezávadná technologie s velmi nízkými provozními náklady
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...