Styl Shabby chic si zamilujete

 Interier 
20. července 2016 23:43 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Interiér ve stylu Shabby Chic Interiér
Umíte si představit více okouzlující interiér v moderním a oblíbeném stylu Shabby Chic, který kombinuje staré s novým a proměňuje opotřebované předměty, které již dosloužily, ve znovu užitečné a účelné?

Tento termín byl poprvé použit přesně v roce 1980, kdy se Shabby chic (čti setím šik ) vyčlenil od eklektického stylu, pro který je typické spojování několika nesourodých prvků. A o tomto stylu to platí dvojnásob. Přestože dnes vypadá být jasné, co k němu patří, ve skutečnosti je to směs několika starších kulturních prvků. Základem je provensálsku styl, ale významnou roli hrály i interiérové ​​prvky typické pro staré San Francisko.

Tři výhody stylu Shabby chic


Výhodou tohoto bytového designu je, že při zařizování nemusíte "vrazit" množství peněz do nových kousků. Styl totiž charakterizují právě staré ošoupané věci, které možná najdete i na babiččiny půdě nebo na různých burzách, kde jednotlivé kousky koupíte vysloveně za babku.

Shabby chic je oblíbeným směrem i pro všechny kreativní duše, protože množství nábytku a doplňkem dokáží správnou duši vdechnout právě vaše šikovné ruce.

Třetím důvodem, proč se tento styl stal takovým populárním je fakt, že pokud se chystáte změnit něco v bytě nebo domě, postačí pár doplňků Shabby chic a domácnost nabude rázem nový rozměr.

Základem jsou květiny a pastely


Pokud se vám tento směr líbí a rozhodnete se podobný závan přenést i do své domácnosti, připravte se zejména na záplavu květů. Základem jsou totiž růže, hortenzie a pivoňky. Barevnou paletu tvoří bílá, krémová, pastelová růžová, šeříková, zelenkavá, světle modrá a šedá.

Při tomto stylu je důležité klást důraz i na látky. Rozlučte se s levnými verzemi, vsaďte na pravou bavlnu, a to zejména pokud se bavíme o ložnici. Inspirací je stará francouzská prádlo, ačkoli jak jsme již zmínili, Shabby chic pochází z Anglie.

Samozřejmě, chybět nesmí ani množství krajky, kterou najdete od závěsů, přes polštářky až po kuchyňskou linku všude. A hlavně, nic nežehlete. Pomačkané to bude vypadat ještě více starodávné, a to právě jde.

Nábytek a stěny


Bílá nebo smetanová by měly tvořit základ Shabby Chic, aby vaše domácnost vypadala čistě a aby ji barvy opticky zvětšili. To však neznamená, že nyní vše natřete na bílo a budete se toho striktně držet. Právě naopak. Tento styl klidně rozbijte jedním nesourodým kouskem, například v podobě židlí v jiném tónu. Nejvhodnější je přírodní dřevo nebo kov s nádechem patiny. Často vidět i tyrkysový kousek, který se zdánlivě k ničemu nehodí, ale právě tak to má být.

Na stěnách stejně není povolen jen bílý nátěr, klidně to zkuste is tapetami. Vhodné jsou vintage květinové motivy nebo královský vzor.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech