Zbožňujete pocit čistoty? Pořiďte si bidetové prkénko!

 Interier 
16. srpna 2017 07:27 / Marie Popelková
  3
📷
4 fotografie v galerii
Komfortní hygiena vám zaručí svěží pocit čistoty. Shutterstock
Zatímco ve světě je bidet poměrně běžnou součástí domácností, v České republice je spíše výjimkou. V současné době je přitom možné koupit nejen bidet, ale třeba jen bidetové sedátko. Na trhu seženete i toalety se zabudovaným bidetem a různými funkcemi.

Moderní technika již dosáhla až na toalety. Pro co nejlepší hygienu si můžete nastavit způsob mytí, teplotu vody a různé další vychytávky. Bidet je velmi praktickým prvkem domácnosti a majitelé bidetů je běžně používají. Samostatný bidet může být stojací, u kterého si můžete zvolit výšku, do jaké bude umístěn, anebo podlahový, který má výšku pevně danou a je nutné ho na podlaze obtírat. Existují ale i klozety již vybavené sprškou nebo bidetovým sedátkem. Výhodné jsou zejména tam, kde není dostatek prostoru pro samostatný bidet.

Jak na dokonalou hygienu 

Bidetové sedátko 

Spojuje výhody bidetu, šetří místo a obvykle nabízí více funkcí, než klasický bidet s vodovodní baterií. Pro instalaci bidetového sedátka je zapotřebí mít poblíž přívod vody a elektrickou zásuvku. Při nákupu je třeba dobře zvážit správný typ bidetového sedátka v souvislosti s již danou klozetovou mísou. Všechny typy totiž nejsou vzájemně kompatibilní. Důležitý přitom není vzhled, ale zejména pohodlí. 

Základní vybavení

Levnější typy jsou většinou vybaveny funkcí základní sprchy z trysky, která je umístěna na plastovém ramínku. Často bývají doplněny dotykovým ovládáním z modulu připevněného na straně bidetového sedátka. Běžnou součástí téměř každého bidetového sedátka bývá funkční samočištění, které zajišťuje umývání trysky i samotného ramínka. Standardem bývá také sušení sedátka. 

Luxusní péče

U dražších typů najdete také oscilační masážní sprchu a mnoho dalších funkcí pro dokonalou intimní hygienu. Luxusnější bidetová sedátka nabízí stejně jako i samostatné bidety pulzační sprchu, volbu teploty vody, parametry fénování, vyhřívání sedátka a odsávání pachů. Technickou lahůdkou je možnost dálkového ovládání a také funkce paměti. Podobně, jako třeba v autě, si tak můžete nastavit svůj „profil“ a bidetové sedátko si bude pamatovat vaše požadavky pro příště. 

Nevýhody

Zřejmě jedinými dvěma nevýhodami je vysoká cena bidetových sedátek a jejich nehezký vzhled. Bohužel, výrobci zatím nevymysleli opravdu hezké bidetové sedátko. Možnou komplikací je také nutnost mít poblíž toalety přívod vody a elektřiny. Pokud vás odradí cena, zkuste bidetovou sprchu. Jedná se o ekonomické, prostorově nenáročné a cenově přijatelné řešení. Po vykonání potřeby jednoduše sundáte z úchytky na zdi ruční spršku, kterou si umyjete intimní partie. Bidetová sprška je také využívána při čištění toalety. Proudem vody se bez problémů dostanete i pod hranu splachovacího kruhu.  

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...