Nábytek a dekorace z lepenky

 Tipy a inspirace 
05. srpna 2016 19:23 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Sedací nábytek z lepenky. Internet
Pořekadlo „Od Bacha po Vlacha“ můžeme směle aplikovat i na používání papíru v interiéru. Dá se totiž použít všude, na drobných doplňcích i větších kusech nábytku. Přesvědčte se sami.

Nábytek z papírové lepenky byl ale ještě donedávna spíše designérskou vychytávkou než něčím, co si opravdu budete moci dát do bytu. Jeho nesporné výhody a hlavně nízká cena z něho pomalu ale jistě vytvářejí trend, před kterým velké nábytkářské firmy nebudou moci už déle zavírat oči.

S nábytkem z kartonu experimentovali designéři už v sedmdesátých letech. Až díky dnešním moderním technologiím však mohou vyrábět z vlnité lepenky opravdu kvalitní a dobře udržovatelné kusy nábytku. Ty mají podobnou životnost jako nábytek z masivu. V pohodlnosti se však třeba kartonová židle čalouněné židli z masivu nejspíše nevyrovná.

Kromě nábytku (stolů, židlí, postelí, poliček, stojanů, knihoven) se z kartonu vyrábí i různé bytové doplňky, pelíšky pro domácí mazlíčky a stínítka. Na strany nábytku můžete natisknout libovolný motiv, namalovat libovolný obrázek nebo je polepit tapetou či látkou. Díky tomu, že je karton řezaný laserem, vám může výrobce vytvořit i tvarově originální výrobek na zakázku.

Výhody kartónového nábytku


Papírový nábytek je vyrobený z vysoce kvalitní papírové lepenky a promyšlenou technologií skládání se plně vyrovná všem ostatním druhům materiálu pro výrobu nábytku. Životnost kartonového nábytku se plně vyrovná dřevěným konstrukcím (s ohledem na zacházení s ním a způsob jeho skladování). Nábytek rychle složíte i rozložíte, a díky nízké váze ho také snadno přenesete. Výrobci ušetří za dopravu, protože veškerý nábytek převezou v plochém balení. S tím je spojeno i omezení tvorby emisí při přepravě. Nábytek vyrobený z recyklovaného kartonu je stoprocentně přírodní (bez chemických přísad), ekologický a recyklovatelný. Výchozími produkty jsou dřevo, recyklovaný papír a trocha bramborového nebo kukuřičného škrobu. Nic dalšího. Po ukončení životnosti nábytek zkompostujete, spálíte nebo znovu zrecyklujete. Papírový nábytek je kreativní, praktický a lehký (to oceníte třeba při stěhování).
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech