Profesionální úklid Vaší domácnosti

 Tipy a inspirace 
24. července 2016 21:18 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Úklid v domácnosti Internet
Poházené oblečení, neumyté nádobí, špinavá okna, neutřený prach…, ale na druhé straně hromada práce a blížící se termín odevzdání zakázky. A ještě má na víkend přijet tchýně. Řešení je jednoduché, najmout si někoho na úklid. Ale většina Čechů takovou variantu odmítá. Nejen kvůli financím.

Ocenili byste doma ještě jeden pár rukou? Placená pomoc v domácnosti už není výsadou bohatých paniček. Přesto v Česku zájem o služby placených pomocníků a pomocnic narůstá pomalu. Nabídka služeb je široká a ceny nejsou tak závratné, jak by se mohlo zdát. Přečtěte si, co všechno je k mání. A hlavně: za kolik.

Vytírání. Banalita, říkáte si? Kdeže. Vyškolení profesionálové dnes rozliší desítky druhů povrchů podlah a přesně vědí, jaký prostředek a jakou péči věnovat právě tomu ve vašem obýváku. Pokud jde o placené služby v domácnosti, patří úklidové práce k těm nejrozšířenějším. Ve velkých městech tyto služby zprostředkovávají profesionální agentury, v menších obcích je nabízejí zatím hlavně jednotlivci – třeba aktivní penzistky nebo studentky, které si chtějí přivydělat.

Ceny bývají účtovány za hodinu a rozlišovány podle balíčku, který si objednáte. Ten základní většinou obsahuje vytírání, vysávání, utírání prachu, mytí nádobí, úklid koupelny, WC a kuchyňské linky. Ceny v Praze začínají od sto padesáti korun na hodinu, běžně se však pohybují i mezi dvěma sty a dvěma sty padesáti korunami. V menších městech hodinové sazby začínají na stokoruně. Stejné ceny platí například pro hodinu žehlení. Řada agentur však odmítá návštěvy kratší než tři hodiny.

Když si chcete balíček rozšířit o mytí oken nebo třeba náročnější úklid po malování, musíte si připlatit. Některé agentury si každou službu cenu účtují jednotlivě – například vytírání a vysávání podle metrů čtverečních. Jednotlivé sazby vypadají nízké – například tři koruny za vyluxovaný metr čtvereční nebo třicet korun za vyžehlenou košili. V celkovém součtu se ale tímto způsobem dostanete výš, než když zaplatíte hodinovou taxu. Další variantou je, že si zkrátka zaplatíte kompletní úklid bytu a neřešíte, kolik hodin tam pracovnice stráví. Když se dohodnete, že vám celý byt o 70 metrech čtverečních uklidí jednou týdně, přijde vás to měsíčně zhruba na dva až dva a půl tisíce.

Obecně platí, že přes agenturu vyjdou úklidové služby dráž. Studentku, penzistku nebo cizinku, která do Čech přijela za prací, si v malých městech můžete na úklid najmout už od sedmdesáti korun na hodinu. Výhodou agentur zase je, že vše mívají lépe ošetřené – v ceně je například pojištění pro případ, se při úklidu něco poškodí.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech