Lehký beton využijete pro vaší stavbu i rekonstrukci

 Exterier 
11. srpna 2016 19:28 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Rohu lehký beton (pěnový beton) bloku. Internet
Lehký beton je dnes běžně používaný materiál u jakékoliv stavby. Jak už název napovídá, oproti běžnému betonu má výrazně menší objemovou hmotnost, což však rozhodně nesnižuje jeho kvalitu, právě naopak.

Co to je lehký beton?


V lehkém betonu je část štěrku nahrazena značně lehčím materiálem. Jedním z nejvhodnějších materiálů jsou upravené polystyrenové granule, díky nimž je beton velmi lehký a zároveň tepelně izolační. Má ideální vlastnosti výplňového vyrovnávacího materiálu.

Použití lehkého betonu


Spojení nízké objemové hmotnosti a vynikajících tepelně izolačních vlastností přináší široké možnosti uplatnění jak při stavbě, tak i rekonstrukci.

Rekonstrukce podlah bez dilatačních spár

Realizace podlah s podlahovým vytápěním

Ochranu inženýrských sítí

Rekonstrukce keramických a klenbových stropů

Izolační vrstvy

Lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy

Betonáž nastavitelných desek

Jak se míchá lehký beton?


Polystyrenové granule jsou však vodoodpudivé a elektrostatické. Musí se speciálně upravit, aby se daly snadno zamíchat do betonu. Takto upravený granulát se jmenuje „ ekostyren”. Je určen pro každého stavebníka a práce s ním je velmi jednoduchá. Namíchat se dá podle požadovaného množství od kalfasu ručně vrtačkou, nebo v jakékoliv míchačce, až po domíchávač.

Smícháním ekostyrenu s cementem, pískem a vodou vzniká lehký „ekostyrenbeton” o různých parametrech.

Podle receptur můžeme namíchat beton, který váží od 200 kg/m3 do 900 kg/m3. Čím bude směs těžší, tím bude mít vyšší pevnost v tlaku, ale menší tepelný odpor a naopak čím bude směs lehčí, tím bude mít lepší tepelně izolační parametry, ale horší pevnostní parametry. Stavebník se může sám rozhodnout, které vlastnosti vyzdvihne a které potlačí, nebo se rozhodne pro kompromis.

Takovým nejčastějším kompromisem je lehký ekostyrenbeton, který váží přibližně 500 kg/m3. Je dostatečně pevný, přičemž si zachovává dobré tepelně izolační parametry.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej