Lavice nepatří jen do zahrad, jejich využití je praktické i v interiéru a navíc dobře vypadá.

Nebojte se změny – židle u jídelního stolu může doplňovat lavice.
 Interier 
30. srpna 2016 23:15 / Internet
  0   0
Přestože na lavice mnohdy usedáte na terase nebo na zahradě, neznamená to, že by šlo výhradně o exteriérový kus nábytku. Praxe už dlouhá léta dokládá, že patří rovněž do interiéru.

Lavice jsou poměrně oblíbeným kusem nábytku, a to nejen proto, že i v interiéru vypadají dobře. Kromě toho, že jsou zajímavým doplňkem, jsou hlavně praktické. Zejména ty, jež disponují úložným prostorem.

Víceúčelové poslání


Lavice využíváme jako kus sedacího nábytku, např. v kuchyni jako sedačku místo židlí, nebo jako posezení v předsíni pro snadné obouvání.

Z pohledu tvaru


Co je populární? „Na jedné straně to jsou hranaté tvary – ostré, pravé úhly a rovné linie. A na druhé klasické rohové jídelní lavice, u nichž je naopak patrné zaoblení. Podle toho, kam se lavice plánuje, myslete na zádové opěradlo. Praktické je například u jídelní lavice, pokud jste zvyklí dlouho stolovat. Jestliže však bude lavice sloužit na krátkodobé posezení či na odložení věcí, opěradlo není nutné,“ uvádí architektka Miroslava Karasová.

Lavice bez zádového opěradla působí čistším, modernějším dojmem a opticky tolik nezahlcuje prostor. A kdybyste ji použili v prostoru (nikoli u zdi) jako další místo na sezení do jídelny, je praktická i v tom, že se dá překročit, netřeba ji obcházet. Jiné možnosti však nabízí lavice s bočními opěradly.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nová studie zjistila, že poslední mamuti trpěli genetickými mutacemi, které způsobily jejich vyhynutí

Tech

Vědci odhalili zranitelnost LTE známé také jako 4G

Dům a zahrada

Vyrobte si policový díl na kořenky či jiné potraviny

Zavřít reklamu