Bezpečnostní fólie proti zlodějům a zároveň Vás ochrání před střepy

 Tipy a inspirace 
01. září 2016 20:57 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Ochranné okenní fólie jsou určeny především k ochraně zdraví. Internet
Bezpečnostní folie na sklo slouží jako zabezpečení oken a jiných skleněných ploch proti rozbití. Zároveň bezpečnostní a ochranné folie chrání osoby před zraněním rozbitým sklem. Rozbité sklo se totiž nerozpadne na střepy a neohrozí tak zdraví osob.

Prosklené dveře a okna jsou nejčastějším místem napadení bytů, domů a budov. Pro zloděje představují nejsnazší překážku při vniknutí do objektu. Zabezpečení prosklených ploch je proto základem pro bezpečnost budovy, mít kvalitní dveře přitom často nestačí.

Náklady na jejich pořízení jsou mnohonásobně nižší než výměna oken za bezpečnostní prosklení. Jsou také nenápadné a nepřitahují nežádoucí pozornost.

Pokud máte doma děti, tak jistě víte, jak snadno se může cokoliv stát. Nemít obavy z rozbití balkónových dveří a vysypání skla je proto k nezaplacení. Fólie jsou odolné proti poškrábání, zadržují až 98 % UV záření a tím zabraňují stárnutí interiéru.

Všechny typy bezpečnostních fólií se instalují na vnitřní stranu prosklenné plochy speciálními stěrkami. Na skleněnou plochu se nanese vodní film a stěrkou se fólie vyhladí. Speciální lepidlo, kterým je fólie opatřena, se aktivuje tlakem při vyhlazování stěrkou. Doba zrání lepidla se po aplikaci pohybuje dle okolní teploty od 2 do 6 týdnů. Takto instalovaná čirá neviditelná fólie dokáže sklo velmi zpevnit a udrží ho i po silném úderu vcelku, aniž by vznikly ostré úlomky a střepy.

Další cestou pro dosažení ještě vyšší odolnosti je vrstvené sklo, které se skládá ze dvou či více vrstev, kdy mezi sousedními skly je vždy polyvynilbutyralová fólie. Ještě vyšší nároky na zabezpečení poskytuje zasklení odolné proti střelám běžně označované jako neprůstřelné sklo. Je třeba poznamenat, že ochrana, kterou poskytuje neprůstřelné sklo nezávisí pouze na úrovni odolnosti výrobku samotného, ale také na vzhledu a upevnění skla. Novým trendem je aplikace fólií pro ochranu před účinky tlakové vlny při explozi nebo větrné bouři.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...