Truhla jako poklad pro Váš interiér

Dnes se tyto kousky drobného nábytku využívají spíše z estetických důvodů.
 Interier 
04. října 2016 19:31 / Internet
  0   0
Truhla je doplňkem, který vám pomůže vytvořit příjemnou a útulnou atmosféru místnosti
Koloniální truhly, staré vojenské truhly, truhly na nářadí anebo truhly, které dříve zastávaly funkci kufrů, jsou dnes velmi ceněným kusem, neboť mohou v interiéru suplovat funkci mnoha nábytkových kousků. Vlastníte-li takovou truhlu, záleží jen na vás, jakým zajímavým způsobem ji doma využijete.

Restaurátor vám pomůže s určením stáří truhly, se zařazením do historického období, ale přidá i rady, jak truhlu zrestaurovat. Anebo se přímo on sám zhostí úkolu uvést truhlu do původního stavu. I sebemenší rada může pomoci předejít omylům, které by mohly zapříčinit nenávratná poškození tohoto nábytku, což by byla velká škoda. Vlastníte-li malovanou truhlu, rozhodně ji svěřte do rukou restaurátora.

Nejen dekorace, ale i funkční kus


Jistě, chtělo by to třeba určité úpravy, nový nátěr, vyspravit nefungující kování, ale to jsou všechno maličkosti oproti tomu, kolik parády taková zrekonstruovaná truhla nadělá ve vašem interiéru. Avšak nemusí se jednat o pouhou dekorační funkci, kterou taková truhla zastane, může se stát zcela nezbytným a plně funkčním úložným prostorem, konferenčním stolkem anebo stojanem pod lampu či příborník na sváteční sady nádobí, které běžně nepoužíváte.

Výhody truhly


Sezónní šatstvo, deky, hračky, časopisy – to vše se v útrobách truhly snadno ukryje. Není třeba se nikam natahovat nebo lézt na půdu. Do truhly se nepráší, a pokud budete třeba na chatě ukrývat před myšími vetřelci lůžkoviny, máte šanci, že do dřevěné se hned tak nedostanou. Některé věci mají zůstat skryty před dětskými neposedy. I tady truhlu využijete k úschově pánského čtení s choulostivými obrázky anebo jako nedobytný úkryt pro vánoční dárky. Obsah truhly se zamkne a máte po starostech. A aby dítko nezlobilo a mělo i své místo na tajné poklady a hračky, je na trhu široký výběr dětských truhliček ze dřeva i plastu s veselými dětskými motivy. Konstrukce truhel je bezpečná - dají se sice zvenku i zevnitř zamknout, ale zámek je opatřen bezpečnostní pojistkou proti náhlému uzavření. Při hře na schovávanou udušení dítěte brání větrací otvory ve dně truhly.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu