Podzimní dekorace, které rozjasní váš interiér

 Tipy a inspirace 
28. září 2016 10:05 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Podzim už je neodvolatelně tu, ale proč si kazit náladu, když si interiér můžeme zahřát krásnou a barevnou dekorací. Wikimedia Commons/Daniel R. Blume
Příroda se začíná barvit do červených, žlutých a rezavých barev. Celou tu nádheru ale po ránu halí do šálu z mlhy. Chcete mít kousek té krásy doma? Udělejte si s námi tyhle podzimní dekorace.
Jako každé roční období i podzim má svoje kouzlo. Od nádherných barev v přírodě, přes sladké plody, nejrůznější svátky a příjemné večery nad horkým svařeným vínem, které popíjíme za zvuků dujícího větru a divokého tance kapek deště na okenním parapetu. Načerpejte inspiraci pro jednoduchou proměnu interiéru, zajímavé dekorace a podzimní úpravu jídelního stolu.

Z procházek přírodou si určitě nosíte různé větvičky s barevnými listy různých textur, ale třeba i nádherné plody, jimiž můžeme vyzdobit byt, které nahradí květiny ve váze. Oproti květinám mají jednu velkou výhodu. Dlouho vydrží a v kráse si s nimi v ničem nezadají. Nádherně vypadají větvičky temně červeného hlohu, světle červených šípků, skalníků, nebo ojínělé modré bobulky trnky.

Dýně nemusí bý jen oranžové a žluté
Pro výzdobu se přímo nabízejí typické podzimní plody - ozdobné dýně roztodivných tvarů, klasy kukuřice, ale i ovoce a ořechy. Můžete je naaranžovat na velkou mísu, nebo do truhlíku, či košíku s podzimními vřesy, chryzantémami nebo ozdobnou kapustou.

Suché plody nejen k jídlu
Do porcelánových misek vyskládejte sušený mech různých druhů, exotické suché plody, vybělené kousky dřeva. Můžete zvolit i jejich barvené variace

V jednoduchosti je krása
Nasbírejte kaštany, bukvice nebo žaludy. Uspořádejte je na podnos, ošatku nebo keramický talíř. Přidejte pár barevných listů a těšte se z té krásy.

Podzimní věnce na dveře, zeď i stůl - jak na to?
Připravte si nejprve vše potřebné: základ věnce - korpus z proutí, slámy nebo větví, tavnou lepící pistoli s náplněmi, dekorační materiál a případně stuhy na dozdobení. Věnce ale nemusejí být jen kulaté. Stále častěji se setkáváme i s hranatými, ty si pak snadno připravíte slepením několika obdélníků předem vyřezaných z šedé aranžérské hmoty na sušené rostliny, kterou následně v rozích slepíte tavnou lepící pistolí.

Do aranžérské hmoty budete nasbírané dekorace vpichovat, a to těsně vedle sebe, aby nezůstala hmota nikde odhalená, nevypadalo by to dobře. Na slámové nebo proutěné korpusy budete dekorační materiál postupně lepit. Nepoužívejte velké množství lepidla. Dekoraci udrží i jedna kapka roztavené lepící tyčinky, chce to jen dekoraci ihned po nakápnutí lepidla pevně přitlačit na předem zvolené místo. Větvičky na korpus nemusíte lepit, můžete je připevňovat pomocí vázacích drátků, které budete neustále obtáčet přes korpus věnce poté, co jste na něj položili větvičky chvojí. Postupujte jedním směrem, nejlépe ve směru hodinových ručiček. V levé ruce držet klubko vázacího drátku a pravou rukou uchopte věnec s větvičkami a kolem něj drátek rovnoměrně obtáčejte.

Krásná podzimní miska. Jednoduše si ji vyrobíte i sami!

Budete potřebovat:
• Barevné listy
• Štětec
• Nůžky
• Řídké lepidlo
• Nafukovací balónek
• Misku

Postup:
1. Vyberte jen opravdu pěkné, barevné listy.
2. Vezměte si misku, vyfoukněte balónek, tak aby vám drřel uprostřed misky. Velikost balónku určuje velikost misky.
3. Pak si vezměte štětec a potřete lepidlem horní část balónku od středu až po okraje misky.
4. Položte první list do středu balónku a opatrně ho uhlaďte prsty nebo štětcem.
5. Dále pokračujte v pokládání listů. Jakmile budete mít polepenou čtvrtinu balónku, přidejte list či dva na dno misky, resp. na vrch balónku, pro větší stabilitu misky.
6. Nechte alespoň hodinu uschnout.
7. Jakmile bude lepidlo suché, rozvažte balónek a nechte pomalu ujít vzduch.

TIP: Pokrývejte malá místa menšími listy.
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve