Květiny v domácnosti podle Feng Shui

 Interier 
16. října 2016 04:05 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Květiny Vám dodají radost ze života! Internet
Máte doma květiny? Pak víte, že už pouhý pohled na jejich úhledné či rozježené lístky nebo barevně rašící květy naplňuje radostí.
Prostor bez květin postrádá život. Neproudí zde energie tak, jak by měla, a to se může odrazit na celkovém zdraví i náladě v domě či bytě. Rostliny a květiny podle Feng Shui pomáhají udržovat schopnosti těla samouzdravovací a vnáší do našich domovů energii přírody.

Díky správnému aranžování květin podle Feng Shui je možné zlepšit vztahy v práci, vztahy v rodině a nastartovat třeba i zlepšování stavu našeho finančního konta. Každá zdravá rostlina symbolizuje život, a pokud se o ni staráte, pak z ní vyzařuje příjemná energie. Naopak uvadlé, chřadnoucí nebo nemocné rostliny vysílají signál, že něco není v pořádku. Pro byt jsou nejlepší buď čerstvě řezané květiny, nebo květiny v květináči, zdravé a opečovávané květiny přinášejí dobro a útulnost. Rostliny nemocné, zaprášené, „mrtvé“ nebo sušené naopak vyzařují stagnaci a zpomalují energii v prostoru.

Jak vybírat rostliny a květiny podle Feng Shui pro domov?

S výběrem těch pravých rostlin pro vaši domácnost pomůže nejlépe architekt Feng Shui. Každému z nás totiž vyhovuje jiný typ květiny, záleží na energii nás samotných, i na energii, kterou vyzařuje náš prostor. Některé základní rady, jak si vytvořit zdravý domov plný pohody za pomoci květin a rostlin však prozradíme.

Rostlinka by měla být usazena v dřevěné nebo keramické nádobě s odtokovou dírkou a záchytnou miskou na přebytečnou vodu. Umělohmotné květináče v žádném případě nepoužívejte, byť by byly sebehezčí. Pro květiny není umělá hmota vhodná…dusí je a brzdí jejich přirozené energie. Dlouhé a ostré listy vysílají ostrou až bodavou energii, mohou přispívat ke svárům a neshodám v domácnosti, lepší pro domácí pohodu jsou palmy s listy tvořící vějíře. Rovněž kaktus není právě tou úplně ideální rostlinkou pro domov, jejich trny nepomáhají tvorbě harmonické energie. Můžete je ale postavit před dům, jako ochranu před nezvanými návštěvami nebo nepříjemnými sousedy. Umístit je také můžete do prostor, kde se nepobývá, ale kudy se pouze prochází.

Květiny podle Feng Shui mají ochranný a obranný charakter, proto jimi hojně osaďte okenní parapety, nevyhovující výhled, zeď apod. Energie rostlin působí proti vlivům špatné energie zvenku a zkrášlí váš výhled z okna.

Jste-li hodně zaměstnaní a nestíháte péči o rostliny v bytě, pak mohou být i vhodnou alternativou umělé květiny v bytě či domě. Rozhodně však musejí být vždy čisté a bez prachu. Pokud je to možné, vyhněte se rovněž kaktusům a rostlinám s tenkými listy.

Při výběru květin podle Feng Shui se nespletete, pokud budete vybírat ty s kulatými listy a barevnými květy. Květiny jsou vynikajícími domácími pomocníky, harmonizují prostor, přináší čerstvou energii a celkově povzbuzují, to platí především o červených květinách. Není náhodou, že často vidíme v oknech domů květiny právě červené barvy. Oblíbené muškáty jsou navíc bakteriocidní, jejich silice ničí bakterie a do oken vstupuje čistý vzduch. Červené květiny v oknech jsou podle Feng Shui skvělou prevencí potíží v mezilidských, zejména sousedských vztazích.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy