Kupujeme sedačku do obýváku. Na čem při výběru opravdu záleží?

Důkladně si vyzkoušejte, jak se vám na sedačce sedí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
13. července 2019 12:08 / Shutterstock
  0   0
Sedačka není zboží, které kupujme každý den. Je proto dobré si připomenout zásady, podle kterých můžeme dobrou sedačku vybrat.

Konkrétní vzhled sedačky i její rozměry pochopitelně závisí na tom, jaký má kdo vkus. Přesto ale existují určité parametry, které bychom měli respektovat.

Materiál

Jedním z důležitých parametrů je materiál, ze kterého je sedačka vyrobena. Do úvah započítejte vaši konkrétní situaci. Zda máte děti, domácí mazlíčky, jak se děti chovají k nábytku, což platí i v případě vašich mazlíčků. Kožená sedačka je sice citlivá na poškození, podrápání i polití, ale současně platí, že vydrží více. Sedačka s textilním povrchem se dá lépe vyčistit, ale počítejte s tím, že ji budete čistit opravdu často.

Výška opěradla

Důkladně si vyzkoušejte, jak se vám na sedačce sedí. Zejména výška opěradla může být kritickým místem. Pokud jste zvyklí sledovat televizi ze sedačky a chcete si odložit hlavu, můžete mít na sedačce s nízkým opěradlem problém. Řešením může být křeslo s vyšším opěradlem, které je se sedačkou v sadě.

Rozkládací nebo nerozkládací

Jsou byty, kam se rozkládací sedačka vysloveně hodí. Počítejte ale s tím, že jde jen o nouzové přespání pro návštěvu. Pro každodenní spánek si určitě vyberte postel s klasickou matrací. Rozkládací sedačky mohou být také těžší, náročnější na transport a pohledově robustnější.

Kontakt s podlahou

Důležitým parametrem je způsob, jakým se sedačka dotýká podlahy. Zajímejte se o to, aby sedačka byla už z výroby vybavena zespod takovým materiálem, který bude šetrný k podlaze. Počítejte s tím, že se drobným pohybům nikdy nevyhnete. Nechcete-li mít na dřevěné, laminátové, parketové či jiné citlivé podlaze rýhy, je kontaktní materiál důležitý. A lepit různé podložky je možné, ale ještě lepší je mít vhodné řešení z výroby. Další tipy, jak se starat o podlahu, najdete v článku zde.

Sedačka do prostoru

Pokud plánujete do budoucna různé přesuny v bytě, stěhování či jiné využití sedačky, doporučujeme zakoupit sedačku, kterou můžete umístit i do prostoru. Taková sedačka má zadní stranu ze stejného materiálu, jako je zbytek sedačky. Bývá o něco dražší, ale příplatek se může vyplatit.

Bronislava Silná | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Tech

Nový dálkový letoun už je částečně hotový. Pohodlí pro cestující ale nepřinese

Dům a zahrada

Pár tipů, jak udělat domov ekologicky přívětivější

Zavřít reklamu