Lavice zažívají v posledních letech velký boom. Mají totiž mnoho podob i využití

 Interier 
15. července 2019 10:21 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Lavice se hodí do každého bytu Internet
Lavice zažívají v posledních letech opravdu velký boom. Jde totiž o univerzální kus nábytku, který se hodí prakticky do jakékoliv místnosti. Navíc nemusí sloužit jen k sezení.

Lavice mají mnoho podob i využití. Můžete sehnat rohové i rovné, polstrované i nepolstrované, z dřevěného masivu, kovu i lehkého plastu. Jejich velkou výhodou je, že se hodí do velkých i malých bytů.

Nejen na sezení

Lavice má mnoho využití. Obvykle si ji lidé pořizují k sezení, ale můžete ji využít i jinak. Třeba jako konferenční stolek, poličku nebo jen jako dekoraci. Každopádně si ji můžete pořídit v mnoha různých stylech a vzorech, aby přesně zapadla do vašeho interiéru.

Skvěle se bude lavička vyjímat v kuchyni venkovského stylu, stejně jako v minimalistickém pokoji.

Rohová lavice

Rohová lavice je nejoblíbenější v kuchyni a jídelně. Důvod? Poskytne pohodlné posezení pro mnoho osob a zároveň vypadá jednoduše útulně. Díky ní navíc nevznikne v místnosti žádný nevyužitý prostor – zejména v malých kuchyních či jídelnách tak jde o významnou úsporu drahocenného místa. Než si ale rohovou lavici domů pořídíte, dobře změřte, kolik místa na ni máte.

Lavice na chodbě

Lavice jako součást předsíňové stěny, to je klasika, která jde v domácnostech vidět nejčastěji. Nezabere moc místa a ještě může díky policím nebo výsuvným šuplíkům poskytnout dostatek prostoru pro boty. Navíc posadit se při obouvání bot je hodně příjemné a pro hůře mobilní lidi dokonce i nezbytné.

Lavice v ložnici

Na co mít lavici v ložnici? Možná byste se divili, ale zejména u nohou postele je lavice velmi populární kus nábytku. Obvykle bývá potažena zajímavými materiály, jako je třeba len. Výborně se hodí pro odložení postelového přehozu, županu či polštářů, které se zrovna nevejdou do vaší postele. Uvidíte, že lavice v ložnici je opravdu výjimečný kus nábytku.

Lavice v obýváku

I v obývacím pokoji můžete mít lavici. Třeba pod oknem, kde vás bude vybízet k odpočinku nebo četbě. Mnoho lavic má úložný prostor, do kterého lze naskládat třeba právě knihy nebo časopisy. Jednoduchou lavici zase můžete v obývacím pokoji využít jako konferenční stolek, záleží to jen na vás.

Lavice v jídelně

Ke stolu si můžete pořídit speciální jídelní lavici. Ta může být rohová i rovná, s úložným prostorem i bez něj. Lavice se vám sejde ve chvíli, kdy bojujete o každý centimetr a potřebujete například přirazit stůl ke stěně. Na dvě židle posadíte jen dva lidi, na lavici pro dva se přitom často vejdou i tři strávníci. Pokud ale máte potíže se zády, raději se poohlédněte po lavici s opěradlem.

Lavice v kuchyni

I do kuchyně si můžete pořídit lavici. Třeba jen tak ke stěně. Můžete se na ni posadit třeba při škrábání brambor, míchání těsta a podobně. Vyšší lavice pak může stát i u středového ostrůvku a nahradit tak židle.

Lavice v dětském pokoji

Ani dětský pokoj nemusíte o lavici ochudit. Dítě si zde může třeba číst nebo jen tak lenošit. Do dětského pokoje se vyplatí zvolit model s úložným prostorem, do kterého můžete naskládat třeba knihy nebo krabice s hračkami.

Lavice v koupelně

Také v koupelně může mít lavice své využití. Buď jako místo k odkládání županů, ručníků či kosmetických přípravků, nebo si sem můžete pořídit klasickou lavičku na sezení. Bude se vám pohodlněji svlékat oblečení před sprchou nebo koupelí. Mějte ale na mysli, že je v koupelně vlhko. Pořiďte si tak lavici třeba z plastu nebo exotického či dubového dřeva, tedy materiálů, kterým vlhko nevadí. Pěknou lavici si můžete vyrobit i ze starých židlí, jak jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí