Poškrábané, rozbité nebo neustále upatlané? Pár tipů na údržbu skla v interiéru

Se střepy, otisky nebo rýhami pomohou staré osvědčené triky
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
14. července 2019 17:08 / Depositphotos
  2   0
Poškrábané, upatlané nebo rozbité? Se sklem je to někdy těžké. Poradíme vám, jak si i s těmito problémy hravě poradit.

Sklo tvoří nezbytnou součást každého interiéru. Jeho údržba však nebývá až tak jednoduchá. Zvlášť, pokud je potřeba odstranit některý z problémů jako třeba střepy nebo škrábance. Naštěstí existuje celá řada jednoduchých triků a tzv. babičkovských rad. Pojďme si je představit.

Střepy nemusejí znamenat smůlu

Podařila se vám rozbít sklenice či váza? Nemusíte hned zoufat a lámat si hlavu nad tím, jak posbírat drobné střípky, které by vás mohly poranit. Prostě a jednoduše ty velké posbírejte, zameťte a pak si připravte speciální lepivý roztok. Jde o směs vody a obyčejného cukru. Ale v tomto případě sladidlem nešetřete. V takto připravené směsi namočte hadr a podlahu důkladně vytřete. Díky cukru se budou střepy samy lepit na hadr. Ten ale samozřejmě rovnou po použití vyhoďte. Pozor, neždímat! Podlahu pak ještě jednou vytřete obyčejnou vodou. Odstranit střepy z koberce vám zase pomůže obyčejná lepící páska.

Na rýhy pastu

Každá skleněná deska, která je použitá v interiéru, je sice krásná, ale velmi náchylná na poškrábání. V tomto případě použijte trik našich babiček, které na to šly s obyčejnou pastou na zuby. Trochu pasty naneste na měkký a suchý kapesník a poškrábané místo jím důkladně přeleštěte. Mikročástečky v pastě mají totiž abrazivní účinek, a tak umí dokonale vyleštit plochu, jako je právě sklo nebo i plast. Zubní pasta toho umí ještě mnohem víc. O dalších tricích jsme psali zde.

Lesk jako blesk

Kdo má děti, ten moc dobře ví, jak je těžké udržet zrcadla, okna i další skleněné a lesklé plochy čisté. Ušetřete si čas, nervy a hlavně peníze za drahá čistidla. Využijte opět rady našich babiček a sklo nejprve umyjte vodou s octem a pak vyleštěte obyčejnými novinami. Ale ne těmi, co jsou z lesklého papíru. Výsledek bude dokonalý.

Natálie Nová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Chtěli byste vědět, kdy zemřete? Vědci hledají teorie, jak výsledek poměrně jednoduše zjistit

Tech

Ve vojenských laboratořích zřejmě vzniká zbraň, která bude umět zabíjet na základě zadání DNA nebo...

Dům a zahrada

Jak sušit houby nebo byliny, aby si zachovaly co nejvíce chuti i vůně

Zavřít reklamu