Ze starých židlí lze vytvořit kouzelné věci. Budete překvapeni, jaké využití ještě mohou mít

 Tipy a inspirace 
13. října 2018 11:40 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Staré židle lze proměnit v krásné kousky Internet
Povalují se vám někde doma, na půdě či ve sklepě staré židle? Tak to je chyba. Dají se z nich totiž udělat zajímavé doplňky do bytu i na zahradu. Budete překvapeni, jaké využití ještě mohou staré židle mít.

Staré židle skýtají velké možnosti. Lidé je buď mohou zrenovovat a dát jim třeba nový nátěr nebo nové polstrování, ale lze z nich také vytvořit zcela jiný kus nábytku.

Lavice

Chybí vám doma nebo na zahradě lavice? Vyrobte si ji sami ze starých židlí. Někdo používá stejné židle, ale dobře vypadá i lavice z různých židlí. Stačí na ně přimontovat širší desku a je to. Starým židlím lze ponechat oprýskaný vzhled, nebo je před tím lze i natřít podle vašeho vkusu. Nakonec dejte na tvrdou lavici polštářky na sezení a výsledek je dokonalý.

Police do koupelny

Pokud si budete chtít vytvořit funkční a nápaditou polici do koupelny, bude vám dokonce stačit jen torzo ze židle. Někdo použije část noh a sedadla, jiný zase opěradlo. V každém případě to vypadá zajímavě, jak se můžete přesvědčit v naší fotogalerii pod článkem.

Předsíňová stěna

Pár starých sklápěcích židlí lze také proměnit v celou předsíňovou stěnu. Stačí dvě sedátka přišroubovat do správné výšky na zeď a předsíňová stěna je na světě. Možná budete překvapeni, kolik úložného prostoru vám tato originální předsíňová stěna nabídne. Na sedák můžete dát krabice s věcmi či klobouky a na šprušle spojující nohy židle pak zavěste ramínka na kabáty a bundy. Už vám bude chybět jen botník. O tom, jak si doma vyrobit praktický otočný botník, jsme psali zde.

Dětská kuchyňka

Máte doma holčičku, která touží po dětské kuchyňce? Není třeba utrácet peníze za tento kousek nábytku někde v obchodě. Stačí si nechat ušít povlak na vaši starou židli a máte kuchyňku za pár kaček. A tato kuchyňka se navíc hodí i do opravdu malých bytů. Když si totiž vaše ratolest dohraje, stačí povlak ze židle stáhnout a schovat do šuplíku. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

O sestrojení jaderné bomby usilovalo již hitlerovské Německo. Tragické zkušenosti s využitím atomové...

Zavřít reklamu