Nanonátěry jsou budoucností zdravého bydlení

 Interier 
19. listopadu 2019 11:01 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nanonátěry mají plno užitečných funkcí Depositphotos
Fakt, že výběr nátěru do vašeho bytu či domu může významně ovlivnit váš zdravý život, není dosud až tak rozšířenou skutečností. Ale výběrem toho správného nátěru může být váš život o mnoho zdravější.

Nanonátěry totiž pracují podobně jako čističky vzduchu a stačí jimi natřít strop či stěny. Nabízejí nepřebernou škálu benefitů pro lidské zdraví.

Nespočet výhod

Nanonátěry mají silný antimikrobiální efekt, ničí tedy viry, bakterie i alergeny, a snižují tak riziko onemocnění astmatem a přenosu infekčních chorob.

Obdobně likvidují i plísňové spory, exkrementy roztočů a dokonce toxické látky, které se mohou uvolňovat z nábytku, plastu nebo čisticích prostředků. V místnosti rovněž skvěle pročistí vzduch a eliminují zápachy. V kuchyni dokážou zabraňovat usazování mastnoty a odstraňovat výpary z vaření. Podobně působí i na cigaretový kouř či pachy živočišného původu, například od domácích mazlíčků.

Aktivovaný natřený povrch je navíc odolný proti usazování nečistot a má silnou samočistící funkci, díky níž zachycuje a likviduje i mikroskopické částice špíny rozptýlené ve vzduchu. Ošetřené plochy proto zůstávají dlouho čisté, nenanáší se na ně prach a nevytváří se plísně, řasy nebo pavučiny.

Jak na to?

Nátěr se v bytech aplikuje zejména na strop a na stěny. Vybrat lze jak klasickou bílou barvu, tak různé odstíny v pastelových barvách. Záruka funkčnosti je opravdu dlouhá, tedy minimálně 10 let. Aby nátěr přestal fungovat, musel by se mechanicky odřít anebo přemalovat, jinak je jeho funkce prakticky neomezená.

Oproti klasickým technologiím čištění, jako jsou třeba čističky vzduchu či rekuperační jednotky, nemají nanonátěry v podstatě žádné náklady na údržbu a provoz.

Na základě výzkumu českých vědců

Tato technologie vznikla na základě výzkumu českých vědců a je patentována po celém světě. Účinnost nanonátěrů byla potvrzena několika odbornými nezávislými testováními. Jedná se tak o naprosto ekologickou, certifikovanou a zdravotně nezávadnou nátěrovou technologii bez použití chemických látek, příznivou pro lidi i domácí mazlíčky. Dále čtěte: Objevila se vám kolem oken plíseň? Zlikvidujte ji dřív, než vám zničí byt.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město