Vodka, cola, ocet, soda. Tyhle ingredience bude vaše koupelna milovat

 Interier 
25. října 2019 14:49 / Ema Maxová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vyrobte si vlastní odstraňovač skvrn a vodního kamene  Depositphotos
Je mnoho odstraňovačů skvrn, kdy nám jejich výrobci zajistí stoprocentní účinnost. Ne však vždy mohou hospodyňkám vyhovovat, ať už chemickým složením, zápachem nebo i cenou, která nebývá vždy nízká, právě naopak. Je však několik způsobů, jak si lze odstraňovač skvrn a vodního kamene ze sprchového koutu vyrobit doma, snadno a levně.

Vodka, cola. Mnoho z nás by si dozajista při pohledu na zaschlé kapky a vodní kámen na skle sprchového koutu s chutí tento nápoj dali. Je však způsob, jak lze tyto tekutiny využít, aniž bychom riskovali protialkoholní léčení. Kromě toho, získat lesknoucí se sprchový kout lze i dalším, levnějším způsobem. K tomu vám bude stačit ocet, prostředek na nádobí a teplá voda.

Domácí odstraňovač skvrn 

Smíchejte colu a vodku v poměru 1 : 1, směs nalijte do nádoby s rozprašovačem. Nastříkejte na místa, která chcete vyčistit a nechte roztok působit, aby se rozpustil vodní kámen na postižených místech a nechte uschnout. Tento způsob opakujte několikrát. Vodní kámen se tak nakonec rozpustí zcela.

Ocet, teplá voda a jar

Zázrak jménem ocet, teplá voda a prostředek na nádobí pomůže skvrny z vašeho sprchového koutu odstranit naprosto stoprocentně, navíc skla nebudete mít se šmouhami, ale krásně lesklá, a to vše bez větší námahy. Čtěte také: Využijte sílu tea tree oleje při úklidu i praní. Budete překvapeni, co dokáže.

V nádobě smíchejte dva díly octa, díl prostředku na nádobí. Vše dejte do čtyř dílů teplé vody. Smíchejte, opět nalijte do nádoby s rozprašovačem. Skla sprchového koutu postříkejte a drsnější stranou houbičky rozetřete. Pak už stačí stěrka na okna, kterou stáhnete směs z ploch. Potom už jen vyleštěte suchým hadříkem. Výsledek bude stát za to.

Malý zázrak s velkým účinkem, to je jedlá soda

Na změkčení vodního kamene je doslova kat jedlá soda. Vyrobte si doma roztok, podle potřeby, z teplé vody, jedlé sody a pár kapek citronu. Opět roztok nalijte do nádoby s rozprašovačem, nastříkejte na místa, kde se potřebujete zbavit vodního kamene. Nechte roztok působit. Poté opět směs nastříkejte a vodní kámen se ztratí. Navíc, citronové aroma dodá vaší koupelně příjemnou vůni. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...