Nebojte se rodinné fotky vystavit. A klidně i netradičním způsobem

 Interier 
11. října 2019 11:05 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Fotky je škoda mít jen v krabici Depositphotos
Někdo má rodinných fotek plný počítač, jinému zase snímky přetékají krabice ukryté hluboko ve skříni. Nejlepší je ale mít milé vzpomínky někde na očích, jen tak si je můžete každý den připomínat. A když budete dostatečně kreativní, povýšíte fotografie na zajímavý designový doplněk vašeho bytu, který opravdu nikdo nepřehlédne.

Pokud máte rodinné fotografie uložené ve vašem počítači, dostanete se k jejich prohlížení jen velmi zřídka. A to nemluvě o možné pohromě, kdy se vám technika zhroutí a vaše archivní záběry nadobro zmizí v propadlišti dějin. Raději nechejte čas od času fotografie vyvolat a potom si jimi vyzdobte dům. Někdo si nechá pár snímků zvětšit a pověsí je na zeď jako obraz. Fotovýzdobu bytu lze ale pojmout i trochu originálněji.

Kus dřeva, špagát a kolíčky

Pokud máte pro fotografování velkou vášeň a pořizujete jeden snímek za druhým, určitě pro vás bude vhodnější zvolit takovou výzdobu, kterou budete moct po čase jednoduše obměnit. Jedním ze způsobů je pověsit fotky na špagát nebo lanko pomocí malých kolíčků. Šňůru můžete připevnit na kus hezkého dřeva, výsledek pak vypadá lépe.

Pletivo v rámu

Působivě vypadají i fotografie připevněné pomocí kolíčků  na pletivu, které tvoří výplň dřevěného rámu. Opět zde můžete snímky operativně obměňovat a to, zda je budete skládat geometricky nebo je do pletiva rozložíte poněkud chaoticky, už záleží vyloženě na vás.

Fotky na věšáku

Na háčcích nemusí viset jen bundy, utěrky nebo ručníky. Pokud se vám líbí romantický vintage styl, určitě vás nadchnou fotografie zasazené do omšelých rámečků. Ty pak pověste na stuze na zajímavý háček. Výsledek vypadá skvěle. Omšelé rámečky lze koupit, ale také si je můžete sami vyrobit. Stačí si osvojit základy patinování dřevěného nábytku, o této metodě jsme psali zde.

Provázek v rámečku

Neotřele působí také fotografie nalepené na režný provázek, který pak uvážete doprostřed úzkého a dlouhého rámečku. Ten si můžete snadno i vyrobit. A klidně jich vytvořte více, můžete pak třeba nad jídelní stůl vytvořit z několika rámečků velký obraz.

Originální fotodveře

Pokud máte k dispozici staré kazetové dveře nebo okno tvořené několika malými tabulkami, které už vám k ničemu nejsou, přetvořte je v podklad pro rodinné fotografie. Do tabulek nalepte vybrané snímky a celé dveře či okno pověste na zeď. Kdo chce, může z takto pověšených dveří vyrobit i praktický věšák. Stačí na dveře našroubovat pár háčků a předsíňová stěna je na světě. Tváře svých nejdražších tak budete mít pořád na očích.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...