Jak propojit kuchyň s obývacím pokojem?

 Interier 
08. října 2019 08:57 / Eva Vogelová
  0
📷
11 fotografií v galerii
Bar oddělí spojenou kuchyň s obývacím pokojem Depositphotos
Propojená kuchyň s obývacím pokojem je už nějakou dobu trendem v bydlení. Má totiž své výhody. Místnost není rozdělená, takže je větší a dostanete do ní více světla. Není však jednoduché propojit tyto dvě místnosti tak, aby vypadaly dobře. Zjistěte, jak na to.

Mít spojený obývací pokoj s kuchyní je výhodné pro rodinné setkávání. Jeden člověk může v kuchyni vařit a druhý odpočívat v obývacím pokoji, a přesto tráví společně čas. Pokud si propojené místnosti přejete a pracujete na tom, pravděpodobně jste přišli na to, že to není žádná legrace. K tomu, aby propojené místnosti vypadaly dobře a byly prakticky zařízené, musíte dodržet několik pravidel.

Místnost musí vypadat jako jeden celek

Nebude to jednoduché, ale kuchyň s obývacím pokojem musíte sladit. Použijte stejné materiály na nábytek, zejména ty povrchy, které budou propojovat obě místnosti.

Dbejte na soulad barev. Pokud si plánujete zařídit kuchyň v minimalistickém stylu, stejně byste měli zařídit i obývací pokoj. Místnost bude trochu větší a vzdušnější, takže ji nepřeplňujte zbytečným nábytkem.

Vyberte si nábytek, který předělí obě místnosti

Na rozdělení místností se nejčastěji používá ostrůvek. Ze strany kuchyně má většinou úložný prostor na nádobí a z druhé funguje jako stůl, ke kterému si můžete dát barové židle. Měli byste si dát pozor, aby ostrůvek se židlemi ladil minimálně barevně s nejbližším nábytkem.

Můžete si na ostrůvek nechat umístit varnou desku, ale pokud si zakládáte na estetice, nedělejte to. Uprostřed místnosti bude neustále stát nádobí. Budete to vypadat, že máte v místnosti neustále neuklizeno.

Pokud neplánujete mít ostrůvek, můžete si předělit místnosti třeba policemi nebo knihovnou. Minimálně nějaký menší předěl byste tam měli mít, aby bylo patrné, kde končí kuchyň a kde obývací pokoj. Předěl můžete naznačit i odlišnou podlahou, která by však měla s tou druhou ladit.

Přemýšlejte nad posuvnými dveřmi

Žít v otevřeném prostoru s ostatními členy domácnosti se na první pohled zdá jako skvělý nápad. Po chvíli si však možná začnete lézt na nervy. Někdo z domácnosti bude chtít sledovat televizi, ale vy ho vyrušíte cinkáním nádobí. Občas možná máte chvíle, kdy jste na sebe naštvaní a nechcete být spolu v jedné místnosti.

Kvůli rodinnému klidu byste mohli myslet i na posuvné skleněné dveře. Ve chvíli, kdy budete chtít být sami, jednoduše je zavřete. Dále čtěte: Máte v plánu zařídit pokojíček malému školákovi? Přečtěte si, na co byste si měli dát pozor.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti