Trendy bydlení pro rok 2020? Neo mint a multifunkční nábytek

 Interier 
09. října 2019 10:44 / Šárka Sokolská
  0
📷
6 fotografií v galerii
Hitem bude pastelově zelená a otevřené bydlení Internet
Neo mint neboli pastelově zelená. Právě tato barva se stala trendy odstínem pro nadcházející rok. Zajímají vás další trendy v bydlení pro rok 2020? Známe je.

Kdo miluje interiérový design, asi netrpělivě očekává, kdy se objeví nové trendy pro příští tok. Rok, který bude mít na konci dvacítku, bude zasvěcen nejenom pastelově zelené barvě, ale také multifunkčnímu nábytku. A to není zdaleka vše.

Neo mint

Zelená barva je, jak je známo, barvou uklidňující. A takovou je i odstín neo mint, který bude trendy příští rok. Pastelově zelená se hodí nejenom na stěny, krásně bude vypadat také na nábytku, doplňcích nebo textiliích. Působí velmi svěže a na člověka má blahodárný vliv – uklidňuje, uvolňuje a navozuje i spojení s přírodou. Pokud ji použijete správně, můžete s ní opticky zvětšit i menší prostory. Takže je ideální pro malé prostory.

Vychytaný nábytek

Lidé stále více upřednostňují menší byty. Jednak kvůli financním, ale také kvůli úspoře času s uklízením. Aby se bydlení stalo i na malém prostoru útulné a pohodlné, je potřeba maximálně využít každý centimetr. Nábytek nevyjímaje. A tomuto trendu se přizpůsobili také návrháři. V obchodech se tak můžete potkat se skládacími stoly, židlemi nebo se stoličkami, které poslouží i jiným účelům. Čím dál více nábytku bude mít také vychytané úložné prostory, kam si budete moct schovat třeba stará CD. Nábytek budeme čím dál častěji zasouvat, aby nezabíral místo, když ho zrovna nebudeme potřebovat.

Vše v jednom

To, co zcela odpadá, je tradiční rozdělení místností. Naopak, designéři se snaží celý byt spojit v jednu místnost bez dveří a stěn. Oddělení jednotlivých pokojů se bude odehrávat pomocí paravanů nebo třeba posuvnými stěnami, o nichž jsme psali zde

Obklady až po strop

Nelze opomenout ani kuchyně. I ty postihla zelená mánie. Zatímco v moderních kuchyních se upřednostní světle zelené odstíny připomínající svěžest křupavé zeleniny a kyselého jablka, venkovské kuchyně sáhnou po tlumenější mátové, olivové barvě či šalvějové. Tyto odstíny se budou uplatňovat především u dolních skříněk jako akcent. Změnu doznaly i kuchyňské obklady. Ty už se nebudou dávat pouze mezi pracovní desku a horní skříňky, ale naopak se rozprostřou po celé stěně, klidně až ke stropu.

Nebojte se tapet

Obrovský boom zažívají tapety. A tento trend pokračuje i v příštím roce. Není se čemu divit. Tapety jsou nejenom mnohem levnější než výmalba, ale především díky nim můžete mít prakticky každý rok nový vzhled svého interiéru. Když se vám okoukají, vyměníte je za jiné. Vzhled kuchyně tak můžete častěji obměňovat, aniž byste sahali hluboko do peněženky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti