Tipy, jak lze doma skvěle využít staré šňůry, lana i provazy

 Interier 
08. listopadu 2019 14:20 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Lano najde v domácnosti široké využití Depositphotos
Lana, šňůry a provazy většina lidí využívá k ryze technickým účelům, kdy potřebuje něco svázat. Přitom se mohou tyto výrobky stát nejen praktickým, ale i designovým prvkem interiéru.
Nejnovější

Kancelářský nábytek

Lana, provazy a šňůry jsou neopomenutelní pomocníci v každé domácnosti. Zdaleka ale nemusejí fungovat jen jako prádelní šňůra. Možná budete překvapeni, jak lze lano či provaz v domácnosti povýšit na designový prvek.

Rohožka

Možná si z dětství pamatujete na tradiční rohože, které byly vyrobeny z provazu. Dnes jsou k dispozici také, a to v mnoha zajímavých designových variacích. A pokud se vám bude chtít, zvládnete si je vyrobit i sami, není to nic složitého.

Ze starého koše nový

Máte doma starý plastový koš, který už moc parády nedělá? Jednoduše ho pomocí lepidla omotejte kolem dokola přírodním lanem, provazem či šňůrou a hned získá hezký šmrnc. Pokud chcete, můžete koš nechat jen tak, nebo jej ještě pomocí barev dozdobit.

Zamaskujte trubky od topení

Obzvláště ve starších bytech jsou trubky k topení často vedeny venkem, což moc hezké zrovna není. Vemte si na pomoc provaz nebo lano a pečlivě trubku odspodu nahoru obmotejte, trubka bude hned vypadat přívětivěji.

Držák závěsů

Závěsy dokáží každý byt zútulnit, ale nemohou být pořád zatažené. Pokud je chcete dát na stranu trochu zajímavým způsobem, použijte lano. Stačí vytvořit zajímavý uzel a máte doslova designový držák.

Schodišťové zábradlí

Pevné lano lze použít i místo šprušlí u schodišťového zábradlí. Způsob, jak lano použijete, je jen na vás. Na internetu existuje na toto téma mnoho inspirativních fotografií, takže si vybere snad každý.

Madlo na ručníky

Pokud přemýšlíte o originálním držáku na ručníky nebo utěrky, opět vám může pomoci lano. Stačí jej připevnit na zeď a je to. Lanový držák se navíc nehodí jen do interiéru v námořnickém stylu. Skvěle zapadne i do bytu ve skandinávském, vintage či přírodním duchu, stejně tak se bude tento doplněk hodit i do interiéru vybaveném v továrním stylu.

Nábytkové úchytky

Pokud chcete oživit vzhled nábytku, výměna úchytek je jednou z možností, jak toho docílit. Starý nábytek můžete opatřit novým nátěrem a staré úchytky vyměňte za úchytky z lana. Ze zadní části je upevníte buď pomocí uzlu nebo můžete využít třeba nerezové stahovací svorky. O tom, jak lze v domácnosti využít obyčejnou fošnu, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum