Jak vybrat vhodnou péřovou přikrývku aneb není peří jako peří

 Tipy a inspirace 
30. srpna 2020 11:05 / Mirka Malá
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Vyberte si, které vlastnosti peří vám vyhovují více Depositphotos
Přikrývky z husího nebo kachního peří jsou bezesporu nejlepším přírodním izolačním materiálem, který rozhodně v dnešní moderní době není zdaleka překonaný. Ale které peří je lepší?

Přírodní peří totiž reguluje nejen teplotu, ale také vlhkost v přikrývce. A čím je peří kvalitnější, tím také lépe reguluje. Do přikrývek se používá především prachové peří, které nemá žádný stonek, ale disponuje bohatými vlákny, mezi kterými se tvoří vzduchové kapsy. A ty jsou odpovědné za tepelnou izolaci. Které peří je tedy nejkvalitnější?

Kachní peří

Kachní peří je velmi kvalitní, ovšem záleží na tom, jaké výrobci polštářů a přikrývek použijí. Do polštářů se samozřejmě hodí jemné kachní prachové peří, ovšem v takovém případě se váš polštář rychle slehne. Je tedy ideální pořídit si takový, který má v sobě kombinaci jak prachového peří, tak i pírek. Ta se zaslouží o to, že polštář bude držet svůj tvar.

Pro přikrývky platí prakticky to samé. Záleží jen na vašich preferencích. Pokud ovšem při spaní dáváte přednost pocitu lehkosti, rozhodně si pořiďte přikrývku z kachního prachového peří, které dobře izoluje teplo.

Husí peří

Husí prachové peří je oproti tomu kachnímu větší a silnější. To v praxi znamená, že přikrývka bude nosnější. Husy totiž mají přirozeně větší pírka. I husí prachové peří ale dobře izoluje teplo a navíc je vhodnější pro odvádění vlhkosti.

Pokud se tedy rozhodujete mezi kachním a husím peřím, musíte dobře zvážit svoje potřeby. Pokud se například v noci častěji potíte, je pro vás husí peří určitě vhodnější.

Luxusní peří

Výrobci polštářů a přikrývek se ale neomezují jen na kachní a husí peří. Na trhu jsou také přikrývky, do kterých se používá peří z kajky mořské, což je kachnovitý mořský pták. Tito ptáci vystýlají svá hnízda vlastním prachovým peřím.

A to je také důvod, proč jsou přikrývky s jejich prachovým peřím skutečným luxusem. Prachové peří z hnízd těchto ptáků se totiž sbírá ručně, což samozřejmě zvyšuje cenu výsledné přikrývky. Peří kajky mořské má ale také velmi kvalitní izolační vlastnosti, proto se peřiny a polštáře z tohoto materiálu řadí mezi velmi luxusní produkty. Dále čtěte: Sprchový závěs je plný bakterií. Je potřeba ho pravidelně a správně čistit.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu