Výběr dětské postele. Fakta, která pomohou při rozhodování

 Interier 
29. srpna 2020 07:34 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Postel je pro dítě nezanedbatelnou součástí pokoje Depositphotos
Odrostlo vaše dítko z dětské postýlky a vy se nyní rozhodujete, jakou postel mu pořídit jako další? Variant je hned několik. Záleží na vašich požadavcích a finančních možnostech. Některé věci je ale dobré dopředu důkladně promyslet. A to nemluvíme jen o tom, z jakého materiálu postel bude a jakou bude mít barvu.

Nejprve si stanovte, jestli chcete na dalších pár let kupovat opět dětskou postýlku, ze které dítě brzy vyroste, nebo koupit rovnou klasické jednolůžko pro dospělého.

Na velikosti záleží

Variantou může být dětská postel o rozměrech cca 140 x 70 cm, ve které se dítě vyspí pohodlně zhruba do 10 let, nebo jednolůžko s rozměry pro dospělého člověka, které může dítěti vydržet klidně do doby, kdy takzvaně vyletí z hnízda.

Dobrým kompromisem může být takzvaná rostoucí postel, kterou snadno přizpůsobíte aktuální velikosti dítěte. Prodávají se k ní dokonce i rostoucí matrace, které ovšem nikdy nejsou tak pohodlné jako matrace klasické. Jsou totiž složené z více kusů, což mnoho lidí odrazuje.

Úložné šuplíky

Tak či onak je dobré myslet na úložné prostory, kterých není nikdy dost. Prostor pod lůžkem lze využít na uskladňování lůžkovin, zimních věcí, hraček nebo čehokoliv, co nepotřebujete mít zrovna na očích. Při koupi klasické postele jednoduše naskládáte věci do krabic a schováte. Pokud ale chcete mít postel i jako designový prvek v pokojíčku, porozhlédněte se po posteli, která má vestavěné úložné šuplíky v designu postele. Jak můžete dětský pokojíček ještě vyzdobit, se dočtete zde.

Výsuvné lůžko

Myslete také na to, že u vás dříve nebo později budou chtít občas přespávat kamarádi vašeho dítěte. Abyste toto mohli svému dítěti umožnit, můžete na to myslet už teď při koupi nové postele, a vybírat z takových, které mají místo šuplíků rovnou výsuvné lůžko. Něktré postele mají dokonce obojí. Během chvilky tak můžete z jedné postele udělat dvě – jednu výš, druhou níž.

Rozložitelné dvoulůžko

Další variantou je jednolůžko, které má na sobě položené dvě matrace a v případě potřeby lze rozložit na prostorné dvoulůžko. Matrace tak leží vedle sebe, nikoliv kaskádovitě jako v případě předchozí varianty.

Zkontrolujte nosnost

Je také dobré si zjistit, jakou zátěž postel unese. Občas je to šokující, ale postel neunese ani 80 kg. Takže pokud patříte mezi rodiče, kteří občas s dítkem usínají, nemusela by vás postel unést.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tom Cruise vyinkasoval za nový Top Gun neuvěřitelný balík. V Hollywoodu nejspíš není nikdo, kdo by za...

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Tech

Česko si chce objednat 24 nejmodernějších stíhaček současnosti. Rozhodnutí je za dveřmi

Zavřít reklamu