Jak pečovat o domácí tiskárnu, aby vydržela co nejdéle

 Technika 
24. srpna 2020 08:50 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
I o tiskárny se musíme starat, abychom nemuseli brzy kupovat nové Depositphotos
Domácí tiskárna už dnes není žádnou výjimkou. Běžné domácí tiskárny i se skenery jsou cenově dostupné, ale jejich instalací péče o ně rozhodně nekončí.

I o tiskárnu je totiž třeba se starat, aby vydržela co nejdéle, podobně jako o kterékoliv elektrické zařízení ve vaší domácnosti. Jak se tedy správně o domácí tiskárnu starat?

Kupujte pouze originální tonery

Náhradní náplně do domácích tiskáren jsou položka, na které se lidé snaží šetřit nejvíce. Ale dělají chybu. Když si totiž místo originálního toneru pořídíte neznačkový náhražkový toner, který byl v drtivém procentu případů vyroben v Číně, riskujete. A to nejen zdraví vaší tiskárny, ale dokonce i to svoje.

Tyto neoriginální tonery totiž obsahují poměrně velké množství toxických látek, včetně těch karcinogenních.

Jak tiskárnu čistit

Jste překvapeni? Ano, i domácí tiskárna se musí čistit pravidelně. A rozhodně tím odborníci nemyslí, že pouze setřete prach z jejích vnějších částí. Naopak. Tiskárna vyžaduje čištění i svých vnitřních mechanických částí.

Tiskárnu zásadně čistěte ve vychladlém stavu a samozřejmě ji raději vyndejte ze zásuvky. K čistění používejte suchý hadřík a štěteček, kterými krásně ošetříte i méně dostupné vnější části tiskárny.

Samozřejmě před čistěním také vyndejte tonerovou kazetu a vytřete vše suchým jemným hadříkem. Poté, co tonerovou kazetu vrátíte zpět, můžete provést kontrolní tisk, abyste si zkontrolovali, že je vše v pořádku a zejména tak také zajistíte odstranění zbytků tonerového prášku, který se vám hadříkem nebo štětečkem nepodařilo odstranit.

V případě, že máte doma inkoustovou tiskárnu, se musíte zejména zaměřit na čistění inkoustových trysek, které by se vám mohly začít ucpávat, respektive zasychat. Aby se tak nedělo, je potřeba, aby tiskárna byla v permanenci alespoň jedenkrát v týdnu. Inkoustové tiskárny už dnes ale mají kontrolní funkci ucpaných trisek, takže ji stačí zapnout, provést kontrolní tisk. Pokud jsou trysky skutečně ucpané, musíte postupovat podle návodu, který jste k tiskárně při její koupi dostali. Dále čtěte: Jak čistit zaneřáděnou sklokeramickou desku bez chemie, aniž byste ji zničili.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy