Vyčistěte špinavý zahradní gril jednoduše a bez chemie

Grilování k létu neodmyslitelně patří
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Exterier 
27. srpna 2020 12:07 / JumpStory
  4   0
K letní pohodě strávené na zahradě neodmyslitelně patří gril. Posezení s rodinou či přáteli a konzumace dobrých pokrmů jsou příjemné pro každého. Horší chvíle nastane, když se podíváte na svůj zaneřáděný gril a uvědomíte si, že ho budete muset vyčistit. Nebude to tak děsivá práce, když zjistíte, jak si ji usnadnit.

Samotné grilování masa či sýrů je příjemné, ale čištění už rozhodně ne. Pokud tato činnost zbyla na vás, nemusíte se bát, že nad tím strávíte hodně času. Stačí vědět, jak si uklízecí práci ulehčit. Navíc vám na vyčištění grilu budou stačit pouze přírodní čističe.

Kartáč

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob čištění grilu, nepoužívejte drátěnku. Lidé si ji často na čištění grilu berou v domnění, že se díky ní lépe zbaví špíny. Pravda to sice je, ale spolu s ní odrhnete i lak, takže raději zvolte jinou variantu. Existuje speciální kartáč na gril, který je dostupný ve většině hobby marketů. S ním se vám bude gril čistit rozhodně snadněji. Můžete ho navíc použít třeba i na vanu na uhlí.

Kávova sedlina

Mastnotu a další nečistoty z grilu můžete odstranit pomocí kávové sedliny. Nechte rošt kompletně vychladnout a následně ho potřete kávovou sedlinou. Nějakou dobu ji nechte působit a následně opláchněte v teplé vodě. Rošt můžete zbavit špíny i pomocí samotné kávy, kterou s ní polijete.

Noviny

Nechte gril vychladnout a nachystejte si staré noviny. Zabalte do nich rošt a sundejte je až druhý den ráno. Po několika hodinách rošt rozbalíte a opláchnete mýdlovou vodou. Pokud na něm zůstanou ještě nějaká zaneřáděná místa, vyčistěte je pomocí zmuchlaného alobalu do kuličky.

Ocet a jedlá soda

Ocet a jedlá soda jsou dva univerzální pomocníci v domácnosti, kteří vás nikdy nezklamou. Budou se vám hodit i při čištění zaneřáděného grilu. Nejdříve si nachystejte pár lžiček jedlé sody, kterou zalijete malým množství vody, aby vznikla hustá kašička. Naneste ji na speciální kartáč na gril a krouživými pohyby ho vydrhněte. Následně ho opláchněte. Pokud na roštu ještě mastnota zůstala, propláchněte ho octovou vodou. Dále čtěte: Jak vyčistit zaneřáděnou sklokeramickou desku bez chemie, aniž byste ji zničili.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Tech

Rusko vyrobí dvě letadla, která ochrání prezidenta v případě nukleárního útoku

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu