Pokud máte rádi jednoduché a elegantní prostory, zkuste bydlení ve středomořském stylu

 Interier 
23. května 2020 11:03 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Středomořský styl je vedle skandinávského velmi oblíbený Depositphotos
Vedle velmi oblíbeného skandinávského stylu bydlení je tu také styl středomořský. A i tento design můžete do svého domova vnést poměrně snadno. Co to tedy znamená bydlet jako ve Středomoří?

Středomořský dům je snem pro někoho, kdo má rád jednoduché, ale elegantní prostory. Takový dům se vyznačuje propojenými vnitřními a venkovními prostory, světlými stěnami a střechou z červených tašek. Důležitými prvky jsou kamenné detaily, a také dřevěné a proutěné prvky.

Středomořské bydlení má tři hlavní styly

Existují tři hlavní styly středomořského bydlení. Je to italská renesance, pro kterou jsou typické sloupy a oblouky. Španělský styl se pro změnu chlubí jednoduchými, čistými liniemi a střechou s nízkým sklonem. A pak je tu tzv. moderní Středomoří, které klade důraz na venkovní prostory.

Design je symetrický

Pokud jde o samotný středomořský design, kterým si můžete vybavit i váš současný byt či dům, je zde kladen důraz především na symetrii. Takže vždy používáte symetrický počet všeho, například tedy dvojici židlí, dvojici pohovek či dvojici nástěnných svícnů. Vnitřní prostory jsou obvykle vymalovány jednotnou světlou barvou, doplněnou o dekorativní dlažbu a obložení.

Důležitým prvkem je pak dřevo, zejména tmavé, například ořechové. K němu se pak hodí další přírodní materiály, jako je kámen a mramor s nějakými geometrickými vzory. Barva tkanin se doporučuje neutrální a linie nábytku čisté.

I venkovní prostory, které jsou pro moderní středmořský styl tak důležité, mají být především jednoduché, ale pohodlné. Hlavním faktorem venkovních prostor je pak vestavěné ohniště, gril nebo dokonce venkovní kuchyň s pohodlným, například ratanovým sedacím nábytkem, rovněž v neutrálních barvách tkanin.

Chcete-li tedy do vašeho obydlí vnést trochu toho Středomoří, není to tak velký problém. Je to jen otázkou toho správného designu, nikoliv velké sumy peněz. Pokud ovšem plánujete výstavbu domu někde na venkově, pak ho díky jednoduchým liniím můžete ve středomořském stylu rovnou postavit. Dále čtěte: Mosazné doplňky v koupelně i kuchyni jsou znovu trendy. Jejich údržba je navíc snadná.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město