Vybíráte koupelnovou vodovodní baterii? Poradíme vám.

 Interier 
13. prosince 2015 23:09 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vodovodní baterie jsou nejen funkční, ale i designovou součástí koupelny.  Wikimedia Commons/Ángelo González
Vodovodní baterie jsou nezbytnou součástí každé koupelny, proto by jejich výběr neměl být podceňován. Pro baterie je v první řadě důležité, aby plnily svou funkci. Další důležitou věcí je jejich vzhled - pro někoho možná jen nedůležitý detail, který se nepodílí na celkovém dojmu z koupelny. Opak je ovšem pravdou!

Jak správně postupovat při výběru vodovodní baterie?

Baterie bychom měli vybírat na základě několika hledisek. Především je důležitá kvalita a záruka. Kvalitní baterie má záruku minimálně 5 až 7 let. Vodovodních baterií je na trhu celá řada od mnoha výrobců a dovozců. Nároky na novou baterii máme vysoké a jednotliví výrobci se liší nejen cenou, ale zejména kvalitou. V první řadě nás jistě zajímá cena a vzhled baterie, ale jsou i důležitější kritéria, jako je dlouhodobá spolehlivost, úspora spotřeby vody, tichý chod a pohodlné ovládání páky.

Většina z nás vybírá podle ceny a vzhledu, ale na co se máme ještě zaměřit?

Samotné vodovodní baterie se dělí podle místa a způsobu umístění. Jedná se o baterie umyvadlové, dřezové, sprchové, vanové a bidetové. Podle způsobu umístění se dělí na nástěnné, stojánkové a podomítkové. Vždy je třeba vybrat baterii, která bude designem korespondovat s naší koupelnou a přitom bude kvalitní. V těch nejlevnějších kategoriích výrobci často šetří na kvalitě materiálu a použitých komponentech. Nejčastěji se vyrábí baterie z mosazi nebo nerezi. V neposlední řadě mají užité materiály velký vliv na hygienickou nezávadnost vody tekoucí z baterie, kterou všichni pijeme.

Vybírejte baterie, které spoří vodu

V posledních letech výdaje za vodu stále více zatěžují domácí rozpočty a proto by dobrá baterie měla umět vodu uspořit, a to se také prokazatelně daří. K úsporám vody pomáhají omezovače průtoku vody přímo v kartuších, perlátory a také omezovače teploty vody. Obecně je vhodnější používat pákové vodovodní armatury, protože se nejen pohodlněji ovládají, ale rychleji se na nich nastaví požadovaná teplota, čímž lze uspořit značné množství protékající vody.

Hledáte nejúspornější řešení? Vyberte si termostatické baterie.

Pokud je Vaším hlavním cílem skutečně citelná úspora, pak si vyberte termostatické baterie. Automaticky regulují teplotu vody, kterou si nastavíte, a udržují ji stále stejnou i při kolísání tlaku v rozvodech. Jednoduše řečeno: termostatická baterie propustí pouze tolik teplé vody, kolik je třeba k dosáhnutí Vámi nastavené teploty. Při používání termostatických baterií činí úspora až 50% vody a energie na její ohřev.

Elektronická vodovodní baterie zamezí plýtvání vodou

Můžete si vybrat další typ armatury, kterou je elektronická bezdotyková vodovodní baterie. Jde o vysoce funkční, snadno ovladatelné baterie, které spoří vodu tak, že umožňují nastavení času průtoku vody. Tyto elektronické vodovodní baterie jsme právě z důvodu zamezení plýtvání vody často viděli pouze v komerčních prostorech, ale v současnosti jsou tyto úsporné baterie dostupné také pro domácnost a jejich využití nacházíme v kuchyni nebo koupelně.

Designu vládnou hranaté tvary

Po vzhledové stránce se řiďte svým vkusem. Designu vodovodních baterií nyní vládnou hlavně hranaté tvary a moderní, kvalitní materiály – například broušený chrom nebo leštěný nikl. Jejich hlavní předností je praktičnost a perfektní vzhled i po mnoha letech používání, protože koupelnu či kuchyň zcela jistě nezařizujeme na rok či dva.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchý svícen proti chmurám a stresu

Zavřít reklamu