Ozdobte vánočně i váš dům!

 Exterier 
03. prosince 2015 21:28 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Je nejvyšší čas svátečně vyzdobit dům a zahradu.  Wikimedia Commons/Ms angie gray
Vánoce se neúprosně blíží a na adventním věnci září první svíčka. A to je ten správný čas na hledání inspirace k venkovním vánočním dekoracím.

Pro začátek si ujasněte barevné provedení: led studená barva, teple bílá barva, různé barvy, multicolor, bicolor a duál (led studená dioda se pravidelně střídá s teple bílou led diodou).

Nezanedbatelná je barva gumového kabelu, ke tmavým a industriálním stavbám se hodí více systémy v černém kabelu; k světlým budovám bílý či transparentní kabel. Osvětlení decoLED lze propojovat s dalšími prvky a vše tak připojit k jednomu zdroji.

Mezi tradiční světelné osvětlení patří světelná síť, která se používá nejčastěji k osvětlení stromů, stromků a keřů. Světelné řetězy lze pak využít k ozdobení vnitřních prostor, vánočního stromku, oken, zábradlí či i venkovních míst a koutů.

Stále více roste obliba u výzdoby rodinných domů vánočních světelných krápníků, které osvětlují vchody, terasy, balkóny. Mezi uživateli jsou nejoblíbenější blikající vánoční krápníky. Světelné záclony se hodí spíše pro prostorné domy, jelikož záclony lze rozvinout po celé ploše objektu; vyznačují se však velkou svítivostí.

K ojedinělým produktům patří různé svíticí krystalky, miniřetízky, produkty na baterie (svíčky, hvězdy, andílci, světelné koule apod.).

Pár rad ohledně výběru vánočního osvětlení:


Rozhodně nekupujte vánoční osvětlení někde u stánkaře. Nabídka je sice obrovská a ceny lákavé, jenže spousta těchto výrobků pochází z Číny a nesplňuje ani základní bezpečnostní požadavky. Nejčastější problém je vidlice, která není chráněná při zasouvání do zásuvky, kde je 220 V! Mizerná je i izolace přívodního kabelu, který může probíjet. Právě tyto výrobky mají každoročně na svědomí nejvíce úrazů elektrickým proudem, popálenin i vznícení stromku.

Nešetřit! To co patří do bytu, určitě nepatří ven: Pro zahradu i vnější ozdobu domu je zapotřebí osvětlení, které odolá prudkým změnám teploty, vlhkosti, sněžení i dešti. Nejde jen o led žárovičky, ale hlavně o přívodní kabely. Nezapomeňte, že i sníh je vodivý!
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu