Využijte přírodu k vánočnímu dekórování vašeho domova

Inspirujte se nápady na tvoření s využitím přírodních materiálů.
 Interier 
07. listopadu 2015 20:17 / Wikimedia Commons/Petr Kratochvil
  0   0
Návrat k přírodním materiálům je poslední dobou velmi zřejmý, ať už se to týká recyklace, bydlení, nebo dekorací, v každém směru je to dobře, neboť příroda pro nás má vždy připraveno opravdu velké množství zajímavých možností. Podívejme se tedy dnes na to, jak díky přírodním materiálům můžeme vyzdobit a vyladit svůj interiér ve vánočním duchu.

Vánoční ozdoby z březové kůry působí na stromku velmi dekorativně. Využít můžete odlišného zbarvení rubu a líce kůry, případně barevnost kombinovat. Za pomoci lepidla vznikne velmi jednoduchá intarzie. Pokud si netroufáte na složitější prvky jako jsou sobové či sněhové vločky na fotografii, klidně zvolte jednodušší tvar. Výborně vypadají například srdíčka, stromky či zvonky. Vystřižený tvar můžete po obvodu přizdobit smykovacím nebo obnitkovacím stehem, jak je patrné na snímku srdce.

Vřesem zdobený svícen

Máte doma ještě hezky vypadající vřes, přidejte k němu několik větviček chvojí, jen malinkých a omotejte jimi skleněný svícen, uvidíte, jak se krásně a rychle promění na přírodní variantu. K ovázání použijte přírodní nebo barvené lýko.

Věnec z mechu

Na tomto červeném věnci jsou namotány kousky prutů Cornus alba sibirica a kousky větviček Ilex verticillata, to vše je staženo červeným drátkem. Výroba tohoto věnce je rychlá, jednoduchá a efektní.

Tipy na jednoduché dekorace z mochyně

Rostlina se dorůstá výšky 40 - 60 centimetrů, ale takhle na podzim po řadě vydatných dešťů už spíše polehává po zemi. Nastříhejte si celé stonky, které svažte a zavěste "hlavou dolů" a nasuště. Do vázy pak můžete dát celé stonky, které budou krásně oranžové po celou zimu. Dekorace, které máme pro vás na fotkách, můžete vyrobit buď z nasušených kalichů, nebo si je na dekoraci čerstvě ustřihněte. Uschnou až přímo na dekoraci.

Vděčné šišky

Šišky jakéhokoli tvaru i velikosti jsou vždy velmi vděčnými ozdobami pro vánoční období. Dá se s nimi doslova kouzlit. Mohou být materiálem pro výrobu lepených stromečků, dekorací k nejrůznějším typům svícnů anebo se dají nabarvit jejich konce na bílo, aby vypadaly jako zasněžené a pak je za šňůrku či stužku zavěsit na vánoční stromeček, případně se mohou plnit směsí semen a tuku a věšet na zahradu jako krmení pro zimující ptactvo. Větší množství šišek zužitkujete na výrobu závěsné girlandy například na krbovou římsu anebo na schodiště v domě.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Tech

Nový dálkový letoun už je částečně hotový. Pohodlí pro cestující ale nepřinese

Dům a zahrada

Vypěstujte si asijskou superbylinu, zdroj cenných minerálů a vitaminů

Zavřít reklamu