Zapomeňte, že jsou umělé rostliny kýč

Dnešní umělé květiny jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Minulostí jsou doby, kdy umělé květiny vypadaly jako nevzhledný kus plastu.
 Tipy a inspirace 
25. listopadu 2015 21:04 / Wikimedia Commons/Wagino 20100516
  0   0
Zvažujete pořízení květinové výzdoby a přitom víte, že byste se o živé rostliny neměli čas starat? Nebo chcete květiny umístit do neosvětlených, zakouřených či jinak náročných prostorů? Pak využijte elegantního řešení v podobě umělých květin!

Umělé rostliny mají i další výhody. Mezi nejldůležitější patří: žádné další náklady spojené s péčí o rostliny jako je hnojivo, zemina, výměna květináče atd. Nehrozí napadaní škůdci a alergická rekce. Umělé rostliny neprodukují Co2 a lze je umístit i do ložnice. Nehrozí nežádoucí růst a stále skvěle vypadají.

Na umělé květiny a rostliny se díky jejich dokonalému provedení nemusíte již dávno dívat jako na kýč. Okvětní lístky a listy, tvořené z materiálu, jakým je třeba hedvábí, svým provedením překonají i originál.

Sušiny? Ano, ale netradiční

Kvalitní umělá květina se pozná docela snadno. Právě díky tomu, že vypadá jako pravá. Michaela Matějková, floristka, radí vzít je do ruky a zkusit i na omak, nakolik dokonale jsou udělané. Když se začnou hned v ruce rozpadat, určitě je nekupujte.

"Dobrým vodítkem je i cena. Pečlivě vyrobené umělé květiny jsou poměrně drahé, podle velikosti a množství materiálu může stát jedna i dvě stovky. Hrnkové rostliny samozřejmě ještě víc. Cena se ale vyplatí. Když si koupíte orchidej v květináči, musíte se o ni starat a časem odkvete. Za umělou sice zaplatíte mnohem víc, ale vydrží opravdu dlouho, a až vás přestane bavit, jednoduše ji obměníte," dodává floristka.

Jako čerstvě řezané…

Díky kvalitnímu zpracování, kdy se květy i listy vyrábí z látky, či hedvábí, vypadají například kytice růží jako byste je právě nařezala na zahrádce. Domů si můžete přinést kytici již hotovou, nebo květiny zakoupit jednotlivě a sama si z nich kytici svázat a naaranžovat dle vlastního vkusu. S trochou fantazie a šikovnosti se vám podaří vykouzlit variance hodné obdivu a pro jakoukoliv příležitost. A když vás aranžmá omrzí, jednoduše si vytvoříte nové. No, není to skvělé?

Oblibu si získávají rostliny hrnkové…

Ať malé, nebo velké, květiny v různých nádobách a květináčích, jsou v našich domácnostech stálicí. Interiéru vdechnou život a prostě celkově domov rozsvítí. A je-li možnost začlenit i tyto rostliny v látkové podobě, byla by škoda toho nevyužít. Určitě vás napadne nejedno místo v bytě, či v domě, kde se živým rostlinám zkrátka nedaří. Kdežto umělé vůbec nevadí tmavý kout a bude vám v něm dělat radost několik let. Jste milovnicí zelených tráv, bonsaí nebo keřů? Dnes už žádný problém. Nabídka je tak široká, že si vybere opravdu každý.

Kvetoucí

Prostory které obýváte, ať už v zaměstnání, nebo v soukromí, skrývají bezpočet míst, která přímo vybízí k výzdobě květinami. Ne každý je schopen udržovat a starat se o živé květy a rostliny. Naskýtá se vám řešení, které je pohodlné a ekonomicky nenáročné. Vyzdobte si své stoly a vázy nepřeberným množstvím kvetoucích květin.

Zelené

Jeví se Vám stěny ve Vašich pokojích prázdné a neútulné? Pestrost a barvy jsou trendy moderní doby. Máme pro vás tipy k zútulnění Vašich domovů - co takhle ji ozdobit krásnou zelenou popínavou rostlinou.

Přízdoby

Téměř realistické doplňkové dekorace na Váš stůl.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci na stopě. Nová studie odhaluje, jak vzniklo onemocnění COVID-19

Tech

Tým vědců navrhl robotické gumové prsty, které se v horku potí. Mají povlak analogický s lidskou kůží

Dům a zahrada

Ochrana před zloději. Jak vybrat dveře, zámky i kliky a na co se zaměřit

Zavřít reklamu