Chcete mít z koupelny domácí wellness? Takhle si ho zařídíte

Vířivá vana v koupelně je dokonalý luxus, který si můžete dovolit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
28. září 2018 17:48 / Depositphotos
  0   0
Mít v koupelně vířivku je snem snad každého. A každý si ji také může dovolit. Podobné vymoženosti nejsou dnes už jen výsadou bohatých. Masážní vanu si můžete pořídit, i když máte malou koupelnu v bytě.

Pokud však vlastníte prostornou koupelnu, tak si můžete dovolit i něco navíc. Ale obyčejná vířivka k maximálnímu luxusu bohatě postačí. Ideálně tedy v kombinaci s koupelovými oleji, pak bude iluze domácího wellness dokonalá.

Nová vana

Argumentem, kterým se většina lidí brání koupi vířivé vany, nejsou ani tolik samotné finance, jako spíš představa, že bude nutné bourat celou koupelnu a místnost přestavovat. Dnes naštěstí není už ani to potřeba. Koupit se dají vířivé podložky, které se přisají ke dnu vany, případně stěnám a službu vykonají téměř stejnou jako originální vířivé vany.

Pořízení takových podložek pak vyjde pochopitelně mnohem levněji, než celá vana. Avšak je třeba si uvědomit, že i jejich životnost je velmi omezená.

Romantická světla

Jestliže se tedy rozhodnete pořídit novou hydromasážní vanu, pak určitě nešetřete na doplňcích. Můžete si koupit sice jen zcela obyčejnou, která nabídne jednu či více druhů masáží. Ale pokud bude mít navíc ještě LED světla, případně vestavné rádio k přehrávání relaxační hudby, připravte se na opravdu dokonalý zážitek. Uklidňující hudba i relaxační světla působí výborně na naši psychiku a dokážou nás po náročném dni zcela zrestartovat.

Značka nebo no name?

Vířivé vany jsou dnes k mání ve všech obchodech – i těch nejobyčejnějších hobby marketech. Je však třeba mít na paměti, že levnější kusy většinou neoplývají žádnou extra kvalitou. Můžete mít sice štěstí a narazit na opravdu dobrý kus, ale nelze to zaručit. Pokud si půjdete vířivku koupit do specializované prodejny, dají vám delší záruku, než je vůbec třeba.

Postarají se o montáž a podrobně vám vysvětlí, jak takovou věc doma správně používat. O dodání veškerých bezpečnostních certifikátů ani nehovoříme. To je u specializovaných prodejen naprostá samozřejmost. Je to tedy o prioritách, avšak je nutno si uvědomit, že to nejlevnější zrovna nebývá to nejlepší.

Pohodlnost nade vše

Pamatujte rovněž, že vířivá vana musí být pohodlná. Zde rozhodně neplatí ta samá přímá úměra jako u kvality. Takže se neostýchejte a před koupí si vířivou vanu vyzkoušejte. Pochopitelně jen „na sucho“, ale i tak zjistíte, zda vám vana anatomicky pasuje či nikoliv. Nastavitelné by měly být i samotné trysky ve vaně. A velmi dobrým doplňkem těchto vířivek jsou i měkké kožené části – například na opření hlavy či pro pohodlnější sezení.

Pokrok nezastavíme

Technologicky jsou už dnes někteří výrobci těchto domácích wellness center tak daleko, že některé vany mají dokonce takzvanou „samodiagnostiku“. Umí tedy zjistit případný problém či závadu a informovat vás o tom. A nejen vás, ty dražší kusy umí dokonce komunikovat se vzdáleným servisním střediskem. Jste-li tedy rozhodnuti investovat více, takovému technickému pokroku se rozhodně nevyhýbejte. Vířivka bude vypadal luxusněji, obložíte-li ji přírodním kamenem.

Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Moravském krasu byla objevena pravěká kresba. Její stáří vědci odhadují na sedm tisíc let

Tech

Vrtulníky Black Hawk mohou nyní za letu vypouštět nebezpečné drony

Dům a zahrada

K čemu všemu se doma hodí zbytky laku na nehty

Zavřít reklamu