Pořiďte si nejnovější hit. Originální vytápění vás zahřeje na těle, ale i na duši

 Interier 
27. září 2018 11:35 / Veronika Prášilová
  3
📷
4 fotografie v galerii
Infraobrazy vám zútulní byt a přitom dodají teplo Depositphotos
Pokud plánujete nové topení nebo jednoduše uvažujete, jak se během sychravého podzimu či v zimě zahřát, představíme vám relativně nový druh vytápění, který je ekologický, ekonomický, bezúdržbový a zároveň stoprocentně designový.

Odkud ta jistota? Jeho vzhled si můžete navrhnout sami! A většina výrobců, z nichž řada je i tuzemských, vám umožní si zvolit svůj oblíbený motiv či rovnou fotografii.

Prohřeje vás jako slunce

Vzpomenete si, jak vás i v mrazivé zimě dokážou sluneční paprsky příjemně zahřát? A přesně takto to dokáže infratopení, které funguje na principu infračervených vln.
Ty neohřívají vzduch, jak to dělají ostatní topná tělesa, ale odrážejí se od pevných předmětů, tedy nábytku, podlah a reagují i na lidské tkáně, které prohřívají. Podobný princip mají i kachlová kamna, která vydávají příjemné sálavé teplo.

Infratopení ocení nejen alergici

Nedostatkem topných infrapanelů bylo dříve jejich pomalé „rozehřívání se“. Novější modely začnou fungovat prakticky ihned. Infratopení při svém provozu nevíří vzduch a prach, což ocení především alergici. Pomáhá také vysoušet zdi, čímž omezuje případnou tvorbu plísní.

Třeba i na celý život

Dalšími výhodami jsou dlouhá životnost (30 až 50 let) a jejich bezúdržbovost. Občas z nich můžete jen setřít prach jako z jiného nábytku. Pozornost ovšem musíte věnovat jejich umístění. Infrapanely by se neměly instalovat na stěny ze sádrokartu, na skleněný povrch a naproti oknům. 

Vyberte si svůj oblíbený obraz nebo fotku

Připočteme-li, že provoz infrapanelů vyjde levněji než například topení plynem, můžete směle přemýšlet o jejich další a rozhodně nezanedbatelné výhodě. Infratopení se totiž po právu říká také topné obrazy.

A skutečně jsou od běžných obrazů k nerozeznání. Infrapanely mohou totiž mít prakticky jakýkoliv grafický motiv. Na stěně vám tak může viset třeba Vincent Van Gogh či vaše oblíbená fotografie z rodinného alba, která vás zahřeje jak na duši, tak na těle. Infraobrazy jsou tak se vším, co svým uživatelům nabízí, dalším krokem k využívání chytrých technologií doma i na zahradě.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej