Shrnovací dveře jsou ideálním řešením při nedostatku prostoru v interiéru

Shrnovací dveře jsou ideálním řešením do menších interiérů, kde není dostatek prostoru na otevírání klasických dveří.
Loading...
 Interier 
05. prosince 2015 08:38 / Internet
  0   0
Kromě klasického způsobu otevírání dveří, tedy na místo dveří otočných, je možné interiér vybavit také dalšími typy dveří. Jde o dveře shrnovací. Hlavní výhodou obou typů je to, že nezabírají tolik místa v prostoru.

Hlavní výhody shrnovacích dveří

Na rozdíl od dveří posuvných, shrnovací dveře lze použít jako alternativu do stávajících zárubní. Výměna tak může být otázkou jednoho dne, aniž by bylo nutné provádět náročné stavební úpravy. Oproti jiným řešením potěší i cena.

Materiály jsou přitom dnes dostatečně odolné na to, aby při rozumném zacházení vydržely roky jako nové. Dveře vybavené magnetickým zámkem (případně klikou) drží zavřené dostatečně dobře na to, aby vytvořily požadované soukromí.

Mezi ideální adepty na shrnovací dveře se nabízí kuchyně a obývací pokoje panelových domů a menších bytů.

Mezi hlavní vyhledávané druhy se řadí:

plastové shrnovací dveře

koženkové shrnovací dveře

dřevěné shrnovací dveře

Mimo tohoto, dá se říci základního, rozdělení je možné rozlišovat shrnovací dveře i dle toho, zda jsou plné, nebo obsahují některá prosklená místa, skrze která je možné propouštět světlo do místnosti bez oken, kam shrnovací dveře vedou.

Plastové shrnovací dveře
- jsou lehké a tak i lehce ovladatelné, po shrnutí se nevrací do prostoru. Tento typ shrnovacích dveří je tak nejoblíbenější. Vyrábí se z kvalitního plastu, mají tak dlouhou životnost a vyžadují jen minimální údržbu. Po dlouhou dobu si zachovávají svůj nový vzhled. Jsou určeny pro použití jak v domácnostech tak komerčních prostorech. Hodí se i do vlhčího prostředí, není tedy problém je použít do koupelny.

Koženkové shrnovací dveře
- jednotlivé lamely dveří jsou potaženy koženkou s textilním podšitím. Koženka je k dostání v mnoha různých odstínech. Tento typ shrnovacích dveří se vyznačuje především tichým chodem a dobrou zvukovou i tepelnou izolací. Pozor dejte na sílu koženky, při použití silnější koženky může u dveří vznikat paměťový efekt, který způsobuje mírné samovolné zavírání. Koženkové shrnovací dveře se nehodí do venkovního a vlhkého prostředí.

Dřevěné shrnovací dveře
- shrnovací dveře mohou být vyráběny také ze dřeva, nejčastěji se používá smrkové dřevo mořené do různých odstínů, ale k dostání jsou i dveře z jasanu, borovice, modřínu a dubu. Mohou být lakované, nelakované či mořené. Levnější verzí jsou pak shrnovací dveře v provedení imitace dřeva. Povrch může tvořit přírodní dýha či CPL laminát. Dřevěné shrnovací dveře mohou být ozdobou domácností i komerčních prostor.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Koronavirus uvěznil do karantény astronauty, kteří mají letět na ISS

Tech

Americká armáda bude mít obrovskou flotilu nových stíhaček

Dům a zahrada

Dopřejte vaší kočce kokosový olej. S její srstí i zažíváním dokáže zázraky

Zavřít reklamu