Slyšet všechny zvuky od sousedů je vyčerpávající. Odhlučněte si byt v paneláku

Hluční sousedi dokáží otrávit život
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
07. října 2020 13:10 / Depositphotos
  2   0
Bydlet v panelovém domě může být často o nervy. A to zejména ve chvíli, kdy máte hlučné sousedy. Není nic výjimečného, když máte za sousedy rodinu s malými dětmi, které často křičí. Hluk může občas dělat i pes. Někdy jde slyšet i to, když sousedi na sebe hlasitě mluví. Pokud v bytě nemáte klid, zkuste místnosti odhlučnit, abyste své okolí slyšeli méně.

Někteří lidé v panelových domech bývají vůči svému okolí bezohlední. Vytváří zbytečně velký hluk a vy nemáte pro sebe klid. Možná pracujete na směny, a když potřebujete po noční službě spát, ruší vás vaše vlastní rodina.

Utěsněte okna a dveře

Dobré těsnění dveří a oken je základ. Pokud slyšíte každou hlasitější konverzaci u sousedů, měli byste si dobře utěsnit okna a dveře. Skrze vzduchovou mezeru snadno pronikne i slabší hluk. V případě, že máte stará okna, která dobře netěsní, měli byste je vyměnit. Jestliže bydlíte v podnájmu, patrně se vám do výměny oken chtít nebude. Můžete alespoň okna zacpat silnější látkou.

To stejné platí pro vstupní dveře. Pokud vám dobře netěsní, ideálně byste si měli pořídit masivní dveře, které trochu utlumí okolní zvuky. Hodit se vám budou dveře se silikonovým těsněním. Dobře tlumit zvuk dokáží dveře, které jsou vyplněné dřevotřískou. Nepochybně byste ocenili i dveře s mechanickým prahem, který je zabudovaný ve spodní hraně. Při zavření vyplní prostor pod dveřmi a zamezí tak průchodu hluku.

Využijte textilie

Koberce sice už vyšly z módy, ale mají jednu výhodu. Dokáží tlumit zvuk. Nejvíce vám pomůže koberec s vysokým vlasem. Na zimu se vám bude hodit, protože je hřejivý. Nebude vám zima na nohy. Kromě koberců si můžete ještě pořídit těžké závěsy. Dokáží utlumit zvuk, který přichází z oken. Podobně vám mohou pomoci i tapisérie.

Rozmístěte správně nábytek

Možná se budete divit, ale nábytek vám může pomoct s odhlučněním bytu také. Když hluk vychází od sousedů, kteří bydlí přímo vedle vás, využijte svůj nábytek. Pokud máte větší skříň či knihovnu, umístěte ji ke zdi, odkud sousedy slyšíte nejvíce. Nadměrný hluk dokáže tlumit i čalouněný nábytek. V případě, že si plánujete pořídit novou sedací soupravu, měla by být čalouněná. Přečtěte si o tom, jak poznat, že je postelová matrace již opotřebovaná.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Tech

Nové drony nahrazují tankovací letouny. Takhle dokáží natankovat letící stíhačku

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní aloe vera. Získáte nejen krásnou rostlinu ale i léčivý gel

Zavřít reklamu