Jak poznáte, že je postelová matrace již opotřebovaná a je správný čas ji vyměnit

Správnou chvíli na výměnu matrace poznáte sami
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
01. října 2020 09:50 / Depositphotos
  0   0
Nic nevydrží věčně, ani matrace ve vaší posteli. Znáte to jistě dobře. Investujete do matrace, aby se vám dobře spalo, a za pár let ji musíte vyměnit.

Výrobci matrací totiž obvykle uvádějí průměrnou dobu sedmi let, po které je nutné matraci vyhodit a koupit novou. Odborníci na bydlení ale tvrdí, že to není tak docela pravda. Kdy je ta správná chvíle na výměnu, byste měli dokázat poznat sami.

Jak poznáte, že je matrace již opotřebovaná

I když mnozí výrobci zejména těch luxusnějších matrací uvádějí dlouhou životnost, matrace se zkrátka opotřebovávají obvykle dříve. Že už to ta vaše má za sebou, poznáte celkem snadno. Záleží samozřejmě na typu matrace, ale obvykle její čas vypršel v případě, že cítíte její deformace. Všímejte si proto, zda je matrace v některých místech proležená, nebo se v ní tvoří různé hrudky, popřípadě začínáte cítit pružiny.

Pokud situace dojde tak daleko, že začnete v posteli nadskakovat, když se vaše drahá polovička otočí, je opravdu ten nejvyšší čas na výměnu.

Odborníci ale dodávají, že pokud nemáte v posteli ten správný rošt, může být vaše matrace v pořádku, přesto se vám ale nebude spát dobře. Proto nešetřete a ujistěte se, že má vaše postel ten správný rošt.

Kdy je nutná výměna matrace z hygienických důvodů

Ani v tomto případě nehraje roli životnost uváděná výrobci matrací. Důležité je, co všechno se ve vaší posteli děje.

Především pokud spíte se svými čtyřnohými mazlíčky, je jasné, že matrace z hygienického hlediska nevydrží příliš dlouho. To samé platí v případě, že spíte se svými malými dětmi, které občas potkají nějaké ty nechtěné noční příhody. A v neposlední řadě nezapomínejte na to, že do matrace se také zažírá prach a řada dalších nečistot. A pokud navíc patříte k těm, kdo se v noci poměrně hodně potí, je nutné matraci měnit pravidelně v intervalu několika let.

Hygienickou životnost matrací lze ale o něco prodloužit. Pokud pro vás platí některý z výše uvedených příkladů, je ideální variantou pořízení postelových podložek, které položíte na matraci. Většinu těchto podložek lze pohodlně prát v pohodlí domova a udržet tak vaši postel v žádoucím hygienickém stavu. Rovněž se tím dá poměrně ušetřit, protože pratelné podložky vydrží dlouho a uchrání vaši matraci před výměnou. Dále čtěte: Věci, které byste měli dělat, abyste prodloužili životnost své pračky.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

To, co je na Zemi do jisté míry obtížné, na jiných planetách půjde. Vědci budou předpovídat počasí ve...

Tech

Levný počítač nemusí znamenat pomalý. Jak dobře vybrat a neplatit přitom zbytečně

Dům a zahrada

Zajímavé tipy, jak díky starému svetru zútulnit domácnost. Budou skoro zadarmo

Zavřít reklamu