Jak na očistu šperků. Skvělé čističe najdete doma ve spižírně či v lednici

Každý šperk po čase ztratí svůj lesk a třpyt
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
06. října 2020 15:23 / Depositphotos
  7   0
Řetízky, náušnice, prstýnky, náramky. O tyto šperky, které bývají často z drahých kovů, je potřeba náležitě pečovat. Věřte, že skvělé čističe šperků máte doma ve spižírně či v lednici.

Každý šperk postupem času a nošení ztrácí svůj původní lesk a třpyt. Na vině jsou vnější vlivy jako vlhkost, prašnost a nečistoty, ale také pot. To vše zapříčiní, že šperky dříve či později zčernají. Naštěstí existuje celá řada možností, jak svému šperku vrátit původní krásu a novotu. A nemusíte kvůli tomu letět zrovna do drogerie pro drahé prostředky.

Pivo nejenom na pití

Pivo je skvělý pomocník nejenom v kosmetice, ale také v domácnosti. Dokáže zlikvidovat třeba odolné skvrny z koberců, vyleští koupelnové kohoutky i dřevěný nábytek. Ale především dokáže vyčistit šperky. Nalijte jej trochu do misky a ponořte šperky. Stačí i pár minut. Poté je vytáhnete a přetřete papírovým kapesníkem. No a zbylé pivo v láhvi můžete mezitím vypít. Doplníte tím také potřebné minerály a vitaminy.

Prdopeč

Co by byla domácnost bez prášku do pečiva. Lidově se mu také říká prdopeč. Ať už jej používáte výhradně na pečení nebo na úklid, věřte, že vám tato levná surovina pomůže i s vyčištěním vašich šperků. Nasypejte přiměřené množství prášku do sklenice, zalijte směs teplou vodu. A jakmile se vše propojí, vložte do sklenice vše kovové, co potřebuje zbavit nečistot a nablýskat. Po pár minutách kousky vytáhněte a vyleštěte bavlněnou utěrkou. 

Bramborová šťáva

Vaříte si zrovna brambory? Skvěle. Vodu z nich nevylévejte. Právě ta vám skvěle poslouží jako účinné přírodní čistidlo stříbra. Stačí do ní ponořit vaše vzácné kovy, nechat chvíli působit a poté doleštit hadříkem. Zbylou vodu můžete využít také při úklidu nebo na zahradě. S čím vším vám pomůže, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Zavřít reklamu