Jak doma skladovat citlivé i odolné bylinky. Některé mohou vydržet čerstvé až několik týdnů

 Tipy a inspirace 
02. října 2020 10:36 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Každý druh bylin se skladuje jinak Depositphotos
Čerstvé bylinky milujeme, avšak nevydrží dlouho. Ale jsou tu způsoby, jak je doma uchovat dlouho čerstvé. A proto je dobré vědět, jaký je rozdíl mezi citlivými a odolnými bylinami.

Mezi citlivé bylinky patří listové odrůdy s měkkými stonky, jako je bazalka, petržel, koriandr a kopr. A mezi odolné byliny patří druhy s pevnými stonky, jako je rozmarýn, tymián či oregano. To jsou především ty, které nepotřebují tolik vody.

Kde byste měli bylinky skladovat

Citlivé byliny mají prospěch z toho, že se s nimi zachází jako s živými květinami a skladují se ve vodě při pokojové teplotě. To znamená, že chlad v ledničce jim nebude dělat dobře. Aby vám vydržely dlouho, měňte jim vodu každých pár dní a zvadlé stonky zlikvidujte. Odolné bylinky ponechte v květináčích, ve kterých je koupíte, nebo je zabalte do vlhkého papírového ručníku a uložte do otevřené papírové tašky do lednice. A vydrží vám o to déle, pokud jim občas vyměníte obal a vyhodíte zvadlé kousky.

Jak dlouho bylinky vydrží čerstvé

V závislosti na tom, jak je skladujete, mohou některé bylinky vydržet až několik týdnů, zatímco jiné by se měly použít hned. K jejich dlouhověkosti přispívá několik dalších faktorů, včetně kvality bylin, které kupujete, a to, jak jsou suché nebo neporušené, než je uskladníte.

Z citlivých bylinek takto uskladněné vydrží bazalka asi týden, koriandr 1 týden až 10 dní, petržel 1 až 2 týdny, kopr 1 týden a pažitka přibližně 1 týden. Z odolných bylin vydrží při správném uskladnění rozmarýn 2 až 3 týdny, tymián 2 týdny a oregano 1 až 2 týdny.

Jak skladovat čerstvé bylinky v mrazáku

Chcete-li bylinky dlouhodobě skladovat, čerstvé bylinky můžete zmrazit, ale nedávejte je jen do pytlíku! Pokud to uděláte, pravděpodobně společně zamrznou a vytvoří ledové krystaly, které při odmrazování vypustí vodu a zbyde z nich jen zelené bláto.

Bylinky důkladně osušte a nasekejte je. Přidejte bylinky do vašeho výrobníku ledu a zalijte je olejem. Zmražené kostky s bylinkami potom pohodlně použijte při vaření.

Jak bylinky sušit

Čerstvé bylinky mohou být sušeny nebo dehydratovány, takže při správném skladování vydrží až šest měsíců. Chcete-li bylinky vysušit, úplně je umyjte a osušte a poté pomocí dehydrátoru při nízké teplotě vytáhněte vlhkost z listů, dokud se nerozpadnou v ruce. Doba se liší v závislosti na bylině. Citlivé bylinky se dehydratují rychleji než ty odolné. Skladujte usušené byliny v malé, vzduchotěsné nádobě na chladném a tmavém místě. Dále čtěte: Při správném třídění odpadu ušetříte za popelnice.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...