Květiny, které vám doma nesmí chybět. Likvidují elektrosmog

 Tipy a inspirace 
06. prosince 2018 17:56 / Martina Langová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Břečťan čistí vzduch a neutralizuje negativní vliv elektrosmogu Shutterstock
Mobily, počítače, televize i tablety. Všechna elektronická zařízení mají kolem sebe elektromagnetické pole, kterému se říká také elektrosmog. Ač nejde o smog v pravém slova smyslu, našemu zdraví rovněž neprospívá. Poradíme, jak jej eliminovat.

Škodlivého záření je kolem nás víc než dost. Jak se máme chránit, aby na nás nedoléhalo v takové síle? Naštěstí existují možnosti. Jednu z nich nabízí i umění feng shui.

Tajemství feng shui

Feng shui se vším, co nás obklopuje, zabývá velice podrobně a květiny samozřejmě neopomíjí. Veškeré zdravé rostliny podporují pozitivní energii prostoru. Ale ne ve všech místnostech to platí. Zatímco například v obývacím pokoji můžeme mít květin, kolik sneseme. V ložnici bychom se měli většího množství květin vyvarovat. Vzduch sice čistí, ale mohly by nám způsobit špatné usínání a horší kvalitu spánku.

Květiny po bytě

Raději než do ložnice dejte květiny do chodby před ložnici. Případně si jimi vyzdobte obývací pokoj nebo pracovnu. Zde jsou květiny dokonce vítaným společníkem. Protože právě v pracovně míváme nejvíce přístrojů vyzařujících elektrosmog. Za tradičně nejcennější květiny jsou v tomto směru považovány orchidej, pivoňka, chryzantéma, lotos a magnólie.

Energeticky váš prostor však podpoří téměř každá zdravá rostlina. Jediné, na co si dejte pozor, jsou rostliny a květiny s trny nebo jedovatými účinky. Ty se do bytu příliš nehodí. Jsou vhodné maximálně jako venkovní okrasa přes sezonu. Pěstovat je můžete i na balkoně nebo terase, ale nikdy takové rostliny nedávejte přímo do bytu. Nepůsobí dobře na lidskou psychiku. 

A vzhledem k tomu, že je předvánoční čas, je dobré podívat se i na stromky. Nejlépe působí modřín, jedle a borovice. Přičemž modřín je nejvíce vhodný do obývacího pokoje a dokáže navodit pravou pohodu a klidnou atmosféru. Můžete-li, raději se vyhněte smrku. Podle feng shui učení, není vhodným vánočním stromem. Je pichlavý nejen na fyzické úrovni. Mimochodem, víte, jak vybrat vánoční strom?

Dokonalý břečťan

Často jsou k vidění domy obrostlé břečťanem. Tato rostlina, která má velmi pozitivní účinky na dýchací ústrojí a umí si poradit i s dusivým kašlem, je ve feng shui považována za královnu. Břečťan totiž působí velice pozitivně na celý objekt. Uvnitř pak čistí vzduch a podle tradice neutralizuje negativní vliv elektrosmogu vyzařovaného například televizorem nebo počítačem.

Příliv peněz

A velmi pozitivní rostlinou je tlustice. Jde o zcela nenáročnou rostlinu. Jediné, co v podstatě potřebuje, je dostatek slunečního svitu. Takže ji rozhodně umístěte někam, kam celý den dopadá denní světlo. Ideální je okenní parapet. Podle feng shui je pak úplně nejlepší dát tlustici za vchodové dveře bytu. Nejlépe po levé straně. Tak prý působí nejlépe a dokonce má i pozitivní vliv na přísun peněz do domácnosti.

Sušené květiny nevyužívejte

Velmi často je v domácnostech k vidění takzvané potpourri – tedy dekorace ze sušených květů. Ovšem dle feng shui to není pro nás nic dobrého. Sušeným květinám i dekoracím z nich bychom se měli v každém případě obloukem vyhnout. Podle tradice nás zadržují v minulosti a způsobují stagnaci energií.  

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchý svícen proti chmurám a stresu

Zavřít reklamu