Potřebujete levně, ale originálně změnit vzhled nábytku? Pohrajte si s úchytkami

 Interier 
05. prosince 2018 10:37 / Marie Popelková
  0   0
📷
7 fotografií v galerii
Výměna úchytek udělá z nábytku nový kousek Pinterest
Každý interiér se po nějakém čase může okoukat a člověk pak přemýšlí, jak byt proměnit, aby ho to finančně nezruinovalo. Někdy stačí udělat jen pár drobných změn. Jednou z nich je i výměna úchytek na nábytku.

Úchytky na nábytku vypadají na první pohled nenápadně, přitom právě ony dokáží ze skříně či komody udělat zcela nový kousek. Pokud tedy uvažujete o tom, jak levně proměnit vzhled bytu, může být právě jejich výměna tím vhodným řešením.

Dnes je trh s úchytkami na nábytek doslova přesycený. K dostání jsou moderní, klasické i ve vintage stylu. Obzvláště ty designové ale stojí docela dost peněz. Přitom originální úchytky si můžete vyrobit i sami doma, a to za pakatel.

Plastová zvířátka

Možná vám doma zbylo několik plastových zvířat, se kterými si kdysi hrávaly vaše děti. Často šlo o exotická zvířata nebo různé modely pravěkých dinosaurů. Na první pohled nevzhledná zvířátka lze velmi snadno proměnit v nápadité úchytky. Stačí je přestříkat vhodnou metalickou barvou (skvěle vypadá například zlatá) a jednoduše přivrtat k šuplíku nebo dvířkám. Budete překvapeni, jak tyto úchytky dodají nábytku nový šmrnc.

Starý kožený pásek

Možná jste přibrali a váš starý kožený pásek už nedopnete. Nebo jste si jen pořídili nový a teď nevíte, co s tím původním. Řešení se doslova nabízí - vyrobte z něj elegantní úchytky na nábytek. Jejich tvar může být různý, jak se můžete přesvědčit v naší fotogalerii pod článkem. Na větší šuplíky lze vyrobit úchyt ve tvaru klasického madla, na menších dvířkách zase vypadají dobře poutka. Záleží ale na vašem vkusu. Pokud nevíte, který typ zvolit, klidně obě varianty zkombinujte.

Dřívka z větví

Pokud máte přírodně laděný interiér, možná vás osloví úchytky vyrobené z nasekaných kousků větví. Dřívka je před namontováním na nábytek vhodné ošetřit proti škůdcům. Kdo chce, může pak novou "úchytku" ještě přelakovat bezbarvým lakem.

Staré vodovodní kohoutky

Pokud se vydáte do nejbližšího antikvariátu, možná tam narazíte na nejrůznější staré vodovodní kohoutky z litiny či hliníku. Obvykle mají zajímavý tvar a nábytku dodají osobité kouzlo. Dobře vypadají i jen tak, bez obav jim ale můžete opatřit barevný kabátek. Sluší jim ostrá červená, žlutá, modrá i zelená, ale pokud vám nechybí odvaha, klidně je natřete třeba něžnou růžovou.

Přírodní kameny

Možná si z dovolených často vozíte na památku nejrůznější kameny a oblázky a už nevíte, co s nimi. Tak spojte příjemné s užitečným a proměňte je v originální úchytky. Stačí na ně nalepit vhodný šroub a přišroubovat k šuplíku nebo dvířkám.

Poměrně levnou proměnu interiéru nabízí také nábytek z papíru. O tom, jak si ho doma vyrobit, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Jákl exkluzivně promluvil o soukromí a přidal recept na dlouhé manželství

Styl

Jaké šperky jsou nejvhodnější, když máte citlivou pokožku

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu