Kombinování různých židlí je v módě. Stačí pár dobrých triků a staré kousky s novými budou krásně ladit

Kombinování různých židlí je v módě
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
29. června 2020 09:14 / Depositphotos
  0   0
Chcete si koupit nové židle, ale ty staré je vám líto vyhodit? Nebo máte doma více druhů židlí a nechce se vám naopak kupovat nové? Jenomže jak je dát dohromady? Snadno. Stačí jen pár dobrých triků.

Využití různých druhů i barev židlí je totiž v poslední době velkým trendem. Takže se už nemusíte trápit tím, že u vašeho jídelního stolu nemáte sadu stejných židlí. Jde totiž jen o to, abyste ty různorodé správně zkombinovali.

Buďte kreativní

Nejsou náhodou čtyři nebo dokonce šest stejných židlí u jídelního stolu trochu nuda? Svým způsobem ano, proto se taky z používání různorodých židlí u jednoho stolu stal velký trend.

Takže co s tím, když jste měli čtyři stejné židle a jedna se vám rozbila? Budete shánět tuto jednu židli, nebo koupíte raději všechny čtyři nové? Vůbec ne. Vyberte si jednu, kterou nahradíte tu rozbitou. Ideální naopak je, pokud bude mít jinou barvu, pak to totiž bude vypadat jako záměr.

Jiná barva i jiný design

Jsou životní situace, díky kterým se vám zkrátka najednou doma sejdou dvě sady židlí. Třeba když jste s partnerem dosud bydleli odděleně a nyní plánujete společné bydlení. Jenomže vy máte svoje židle, on má rovněž svoje židle. Čí židle se tedy vyhodí? Žádné. Nechte si všechny, bez ohledu na to, že jsou jiné barvy, z jiného materiálu a mají odlišný design. U vašeho stolu budou při správném rozestavení vypadat skvěle.

Kombinujte a nebojte se

Pokud jste kreativný typy a nemáte rádi nudu, je to přesně pro vás. Pak vás totiž vaše jídelna či jídelní kout nikdy nepřestanou bavit. Nebojte se a směle kombinujte barvy i materiály.

Třeba ke klasické dřevěné židli můžete klidně dát nějakou designovou barevnou, snadno tak totiž ze svého bytu či domu vytvoříte zajímavé místo.

Má to jen jednu podmínku. Židle, respektive jejich materiál, design či barvy, ať už je nakonec zkombinujete jakkoliv, vybírejte tak, aby vždy odpovídaly nějakému dalšímu kusu nábytku v domě a jeho celkovému designu. Dále čtěte: Ozdobte si stěny originálním obrazem ze sukulentů.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nemáme důkazy o raném bombardování Měsíce asteroidy, stojí ve studii

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu