Ozdobte si stěny originálním obrazem ze sukulentů

 Tipy a inspirace 
20. června 2020 13:12 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Sukulentní obrazy se dají snadno vyrobit Pinterest
Hitem poslední doby jsou obrazy ze živého mechu, ale co takhle sukulenty? Je to možné a hlavně krásné. A navíc si takový obraz ze živých sukulentů snadno vyrobíte doma sami.

Často nevíme, čím a jak vyzdobit stěny našeho domova. V poslední době jsou stále populárnější přírodní dekorace, mezi které patří i tzv. živé obrazy ze sukulentů. Přestože jak mechové, tak sukulentní obrazy lze objednat už hotové, mnohem levněji si je doma vyrobíte sami.

Co budete potřebovat

Není toho moc. Samozřejmě především si vyberte sukulenty, ze kterých budete chtít obraz sestavit. Dále budete potřebovat rám se zadní stěnou, pletivo s malými oky, půdu vhodnou pro sukulenty, španělský mech, sešívačku a lepidlo.

Jak na to

Především se ujistěte, že vám rám a především zadní stěna vše udrží. Pokud si nejste jistí, pro jistotu ještě zadní stěnu rámu zpevněte, nebo ji také můžete vyměnit za plastovou formu zadní stěny.

Na stěnu rámu naneste hlínu vhodnou pro pěstování sukulentů a následně ji zakryjte španělským mechem. Pak vše překryjte pletivem. To si ale uštípejte o něco větší, abyste pletivo po stranách mohli zahnout dovnitř obrazu. Zajistěte pletivo na jednotlivých stranách proti vypadnutí, a to pomocí sešívačky.

Nyní už můžete přejít k sázení sukulentů. Stačí jen prstem udělat díru na vybraném místě a okem v pletivu sukulent zasadit do zeminy. Samozřejmě zakryjte kořeny a zalijte.

Obraz ze sukulentů je hotový, pověsit ho ale ještě nemůžete. Nechte ho ve vodorovné poloze celých 7 dní, aby sukulenty v pořádku zakořenily. Poté ho pověste na vybrané místo a kochejte se svým krásným výtvorem.

I údržba sukulentního obrazu je jednoduchá. Zhruba každých 7 až 10 dní obraz sundejte, zalijte a počkejte asi hodinku, než se voda vsákne. Pak můžete obraz zase pověsit. Dále čtěte: Vypěstujte si doma vlastní citrusy. Zvládne to každý.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu