Zastavte invazi mravenců včas. Pomocí přírodních odpuzovačů a jedů

 Tipy a inspirace 
23. června 2020 09:01 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Mravenci dokáží využít jakékoliv malé škvíry Depositphotos
Existuje něco horšího než nezvaná návštěva? Rozhodně ano. A ještě horší, pokud si s sebou přivede i stovky dotěrných příbuzných. Také vás trápí mravenci? Zatočte s nimi! Poradíme vám.

Do lidských domů a bytů se mravenci většinou zatoulají náhodou. Stačí zapomenuté jídlo na kuchyňské lince nebo nesprávně uskladněné potraviny a za chvíli vám ti malí černí bojovníci lozí po celém bytě. Rozhodnou-li se navíc vybudovat si u vás nové hnízdo, máte zaděláno na pořádný problém. A jak z něj ven? Stejně jako my lidé ani mravenci nejsou lhostejní vůči nejrůznějším pachům a vůním.

Tea tree olej 

Máte-li doma tea tree olej, neváhejte jej použít v případě mravenců. Jeho výrazná vůně dokáže mravence spolehlivě odradit. Stačí na malý kousek vaty aplikovat 4 - 5 kapek čajovníku a umístit jej v místě, kde se nejčastěji vyskytují. Stejně tak můžete potřít i místa, kterými se mravenci dostávají do vašeho bytu. Silná vůně čajovníkového oleje je odradí.

Hřebíček jim nevoní

Stejně odpudivě působí na mravence také klasický hřebíček. Ideální je, abyste hřebíček zapíchli všude tam, kam se k vám mravenci dostávají, například do štěrbin u prahů, do skulin v parketách nebo ve zdi. Nezapomínejte také na dolní skříňky kuchyňské linky, což je také velmi oblíbená destinace mravenců. 

Bobkový list

Tam, kam se vám nevejde hřebíček, zastrkejte bobkové listy. Vejdou se vám prakticky do každé spáry i škvíry. Listy také můžete nechat v kuchyňských zásuvkách nebo v mezerách mezi prahem a dveřními zárubněmi, prostě všudem tam, kde máte podezření, že by se mohli objevit mravenci. 

Domácí repelent

Chcete-li mít doma po ruce nějaký odpuzovač, ale nechcete žádnou chemii, vyrobre si domácí citrusový sprej. Stačí použít citrony nebo pomeranče. Slupky z tohoto ovoce vložte do hrnce, zalijte vodou tak, aby byly celé ponořené a zahřejte vše k bodu varu. Pak oheň vypněte a nechejte vše louhovat několik hodin, poté sceďte a používejte na místa zasažená mravenci. Kromě toho, že mravence odpudíte, si tak zároveň pěkně provoníte domácnost. Nevadí-li vám octrový zápach, připravte si také roztok z octa v poměru 1 : 1 s vodou. Přidat do něj můžete také citronový esenciální olej.

S pomocí sody  

Jedlá soda je asi součástí každé domácnosti. Její využití je totiž opravdu široké. Uplatní se při úklidu i praní. Více na toto téma jsme psali zde. Ale soda je také výborný odpuzovač mravenců. Připravte si roztok, a to tak, že vrchovatou lžičku sody rozmícháte přibližně v půl litru vody. Tímto postříkejte poličky, kachličky a další hladké povrchy, včetně koberců. 

Přírodní jed  

Věděli jste, že takový kukuřičný škrob je opravodý jed pro mravence? Ti jej totiž nedokáží strávit, proto po jejím požití zemřou. Jednoduše jím posypejte všechna místa, kde se mravenci vyskytují. Výhodou tohoto "jedu" je, že jej můžete použít v domácnosti, kde jsou malé děti a domácí mazlíčci. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu