Nejlepší pomocník v domácnosti? Oblíbená limonáda odstraní rez i vodní kámen

 Tipy a inspirace 
06. května 2019 11:29 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
To, co u colových nápojů škodí na zdraví, pomáhá při úklidu Depositphotos
Klasickou colu nemusíte jen pít. Díky obsahu bublinek i kyseliny citronové umí být skvělým pomocníkem i v domácnosti. Nevěříte?

O tom, že colové nápoje nesvědčí zdraví a hlavně štíhlé linii, je všeobecně známo. Na vině je hlavně kyselina fosforečná, která odvádí z těla vápník, a také vysoký obsah cukru. Nicméně to, co je při konzumaci colových nápojů minusem, může být při úklidu výhodou.  

Odstraní rez

I když se to zdá být poněkud neuvěřitelné, cola výborně zabírá na rez. Pokud máte doma rezavé klíče nebo jiné nářadí, sáhněte po cole. Nechejte na nich tento nápoj chvíli působit a rezavé stopy pak jenom setřete hadrem. Cola má schopnost dostat rez i z oblečení – stačí nalít na skvrnu, nechat působit, a pak běžně vyprat. Stejně funguje i na odstranění mastných skvrn z textilu.

Vyčistí i nádobí a záchod

Cola údajně také umí skvěle vyčistit záchod. Stačí ji nalít do mísy, rozetřít po stěnách a za čtvrt hodiny spláchnout. A jednoduše si můžete vyrobit i vůni na záchod, na což vám stačí pár ingrediencí. Cola si umí také skvěle poradit s připálenými hrnci a pánvemi. Stačí dovnitř nalít colu, nechat působit přes noc a pak vylít. Připálenina bude pryč.

Zatočí s vodním kamenem

Nevoní vám ocet, ale přesto potřebujete odstranit vodní kámen z konvice? Nalejte do ní colový nápoj a nechejte působit přes noc. Vodní kámen bude pryč.

Vyleští chrom

Nemůžete stále vyleštit chromované věci a už jste utratili spoustu peněz na různé přípravky? Pak zbytečně nerozhazujte další a kupte si obyčenou colu. Právě ta to dokáže. Stačí, když poskládáte alobal do tvaru houbičky na nádobí, na chrom nalejete trochu coly a složeným alobalem chromový povrch přejíždíte. Výsledkem budete překvapeni.

Zbaví žvýkačky

Kdo měl někdy nalepenou žvýkačku ve vlasech, tak ví, jak je těžké ji z nich dostat. Cola to ale hravě zvládne. Stačí pramen namočit do nápoje a nechat působit. Takže žádné nůžky, žádné páchnoucí metody.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zoufalý Ivan Vyskočil nevěří, že jeho syn spáchal sebevraždu. Jeho tělo ještě ani nepohřbili

Styl

Mirka (54): Sestra kvůli mně zemřela, nevyrovnala jsem se s tím roky

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu