Hledáte účinný čistič prakticky na cokoliv? Sáhněte po pěně na holení

 Tipy a inspirace 
02. dubna 2019 14:25 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Pěna na holení se může během chvíle stát skvělým pomocníkem v domácnosti Depositphotos
Jestli jste si mysleli, že jediné, co umí pěna na holení, je holit, pak jste na omylu. V domácnosti má totiž mnohem větší využití. Jaké?

Pěna na holení se najde snad v každé domácnosti, kde je alespoň jeden muž. Její uplatnění je však mnohem širší, než se zdá. A vězte, že odteď už ji budete kupovat po tubách.

Dokonalý čistič trouby

Rozhodli jste se, že si vyčistíte troubu, ale nemáte žádný vhodný prostředek? Pak vězte, že s mastnotou i skvrnami si skvěle poradí pěna na holení. Použijte ji stejně jako jiný pěnový prostředek. Tím vystříkejte vnitřek trouby, nechte chvíli působit a poté vydrhněte houbičkou na nádobí. Nakonec opláchněte čistou vodou a otřete suchým hadříkem.

Smyje barvu z rukou

Pustili jste se do malování či jiných domácích prací a zůstaly vám na rukou místa se zaschlou barvou či jinými nečistotami, které jdou jen těžko smýt? Vemte si na pomoc obyčejnou pěnu na holení a ruce pořádně vydrhněte. Ruce by se měly krásně vyčistit. A nejen to, budou také hezky hydratované a voňavé.

Navrátí lesk i kohoutkům

Kdo má chromové vodovodní baterie, ten moc dobře ví, jak je těžké je udržet čisté a lesklé. Pěna na holení si s tímto dokonale poradí. Stačí ji nastříkat na kohoutek, nechat chvíli působit a pak setřít hadrou a doleštit. A máte po starostech. Pěna na baterii navíc udělá ochranný film, takže vydrží déle čistá. Podobně si pěna poradí i se zašlými šperky a bižuterií. Nastříkejte na ně pěnu a pečlivě v ní šperky promněte. Pak vyčistěte starým zubním kartáčkem a nakonec doleštěte vatovým tampónem. 

Zabrání zamlžování

Málokteré zrcadlo zůstane po koupeli čisté a musíte jej otírat, abyste se aspoň na kousku viděli. Jeho zamlžování předejdete pomocí pěny na holení. Ta totiž obsahuje složky, které vytvoří na povrchu ochranný film. Pěnu na něj nastříkejte a vyleštěte suchým hadříkem. A máte po starosti. Stejně tak to můžete využít proti zamlžování brýlí. 

Vyčistí skvrny na koberci i košili

Asi každému se čas od času stala malá nehoda s vylitým džusem nebo jinou tekutinou na koberec. Není třeba hned letět pro tuny čistících prostředků. Postačí vám jenom jeden - pěna na holení. Stačí ji nastříkat na skvrnu, nechat chvíli působit a pak setřít namočeným hadříkem. Pěna by si měla poradit také se "zažranými" nečistotami. V tomto případě je potřeba pěnu nejprve dobře do skvrny vetřít a nechat působit i několik hodin, klidně přes noc. A podobně si dokáže poradit i se skvrnami od jídla na vašem oblíbeném oblečení.

Zabrání vrzání

Vrzání dveří není nic příjejmného. A pokud nemáte po ruce speciální olej, vystačíte si s pěnou na holení. Postříkejte jí panty a za chvíli bude po nepříjemném skřípání. Trápí vás naopak drhnutí dveří? I s tím se dá snadno poradit. Jak odstranit tento problém, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zoufalý Ivan Vyskočil nevěří, že jeho syn spáchal sebevraždu. Jeho tělo ještě ani nepohřbili

Styl

Mirka (54): Sestra kvůli mně zemřela, nevyrovnala jsem se s tím roky

Dům a zahrada

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí jako ochrana před škůdci a hnojivo

Zavřít reklamu