Chcete prát i na chatě nebo třeba na cestách? Řešením je minipračka

 Technika 
11. října 2018 09:50 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Minipračku snadno umístíte i převezete v autě Internet
Pokud bydlíte v malé garsonce, kde je sotva k hnutí, možná řešíte, jak sem vtěsnat pračku. Podobný problém mnohdy řeší i majitelé malých rekreačních chat. Řešení je přitom docela snadné - existují totiž minipračky.

Minipračky nejsou žádnou novinkou, k dostání jsou už dlouho. Za poslední roky se ale výrazně zvýšila kvalita těchto malých spotřebičů a dnes už mohou minipračky klidně konkurovat svým větším protějškům. Za minipračku můžete dát 1 500 i pět tisíc korun. Záleží na tom, jaký typ si vyberete.

Možná i díky lepší technologii začínají minipračky získávat na čím dál větší oblibě. I tak je ale třeba být při výběru tohoto spotřebiče obezřetný.

Sledujte kapacitu pračky

Maličké pračky mohou mít různé rozměry, například 37 x 35 x 63,5 cm. Každý model zvládne vyprat jiné množství prádla - do některých dáte 1,5 kilogramu, do jiných 2,5 kg prádla a některé modely se poperou i s 3,5 kg prádla. Různá je také váha spotřebiče, malé typy váží třeba pět kilogramů, větší čtyřikrát tolik.

Pokud si pořídíte minipračku, nepočítejte s tím, že bude disponovat celou řadou funkcí a programů. Na běžné vyprání prádla vám to ale postačí. Na trhu jsou k dostání i minipračky s odloženým startem, které uvítá každý, kdo rád zapíná spotřebič v době své nepřítomnosti a chce přijít až k hotovému vypranému prádlu.

Na co si dát pozor

Určitě se zajímejte o příkon. Když je moc slabý (například 200 W), může to znamenat problém třeba v podobě pomalého nahřívání vody. Jen pro srovnání - některé modely mají příkon až desetkrát vyšší. Pozor si dejte i na materiál, ze kterého je minipračka vyrobena. Některé modely jsou totiž z plastu a plastové díly se mohou snadněji rozbít.

I když člověk od minipračky zřejmě neočekává žádné extra vymoženosti, pozor na modely, které nejsou vybaveny systémem pro ohřev vody. Manuální přidávání teplé vody vás může značně otravovat. Ověřte si i délku přívodního kabelu, ať není příliš krátký. O tom, jak vybrat co nejlépe klasickou pračku, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu