Objevte revoluci v sušení prádla. Skříň, která navíc vytopí koupelnu

 Technika 
13. září 2018 15:57 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Moderní vychytávka vysuší mokré prádlo během chvilky Shutterstock
Kdo má doma sušičku, nedokáže si představit, že by měl v chladnějším období rozvěsené mokré prádlo po bytě. V posledních letech se však těší oblibě i další vychytaný pomocník: vysoušecí skříň. Má totiž ještě jeden benefit navíc – v zimě současně pomůže vytopit prostor.

Vysoušecí skříně nabídly revoluci v sušení prádla. Kromě čerstvě vypraných svršků si totiž během krátké doby poradí i s propocenými dresy z tréninku nebo s oblečením načichlým kouřem. Hodí se také na mokré ručníky, které nemusí v koupelně zbytečně nasávat další vlhkost ze vzduchu. To vše bez zbytečného zápachu. Sušící skříň představuje originální řešení do moderních domácností.

Jak vypadá

Sušící skříň vypadá na první pohled jako klasický šatník. Její součástí je klasický box s libovolně nastavitelnými věšáky a závěsnými tyčemi. Dá se pořídit například v rozměrech 70 x 170 x 30 cm, díky čemuž se bez potíží vleze i do menších prostor. V některých domácnostech tedy může být co se týče úspory místa mnohem výhodnější než klasická sušička. Skříň si lze dokonce nechat vyrobit na míru. Vybrat je možné i motiv, který bude skříň zdobit. Skvěle tak zapadne do jakéhokoliv interiéru. Do koupelny může být praktické nalepit na dvířka zrcadlo.

Jak funguje

Vysoušecí skříně jsou vybaveny tepelným výměníkem a ventilátorem. Když je topná sezona, lze je připojit k ústřednímu topení, díky čemuž příjemně dotopí celou koupelnu. Ventilátor napomáhá lepší cirkulaci teplého vzduchu, prádlo se tedy vysouší rovnoměrně a velmi rychle. Mimo sezonu může skříň fungovat díky topné tyči na elektřinu. Stejně jako v případě sušičky je prádlo po vysušení méně zmačkané a některé kousky není nutné žehlit.

Kam se hodí

Nejčastěji nacházejí sušící skříně místo v koupelnách. Výrobci s tím počítají, proto bývají skříně vyrobeny z materiálů vysoce odolným proti vlhkosti. O věcech, které naopak rozhodně do koupelny nepatří, jsme psali zde. Sušící skříně však můžete umístit kamkoliv, kde to dovolují dispozice vašeho bytu – například do nevyužitého výklenku na chodbu.

Kolik stojí

K dispozici jsou sériově vyrobené sušící skříně, jejich výrobu si však lze sjednat i na zakázku, což může výslednou cenu navýšit. Ta se drží zatím stále výš než v případě sušiček. Pod patnáct tisíc korun se zřejmě nedostanete.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...