Jedna trouba, která zvládne vše. Ideální nejen do malé kuchyně

 Technika 
25. září 2018 14:01 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Chytré mikrovlnky jako náhrada za klasickou troubu Depositphotos
Máte malou kuchyň, do níž se sotva vleze malá lednička či dvouplotýnkový vařič, ale vy byste alespoň jednou za čas rádi pozvali na oběd pár hostů? Máme pro vás řešení: multifunkční mikrovlnnou troubu.

Až dosud byste v obchodě možná sáhli po nějaké nejlevnější, případně takové, u níž by vás zaujala barva. Avšak po přečtení tohoto článku zjistíte, že investovat do vašeho nákupu o pár stovek víc se rozhodně vyplatí.

Zapomeňte na mechanické mikrovlnky

Ačkoli dosud při výběru mikrovlnky hrála roli zřejmě velikost, radíme vám nesahat ihned po té nejmenší. Ve větší troubě si totiž bez problémů třeba ohřejete celou pizzu, upečete kuře nebo připravíte více toustů naráz. Zapomenout už byste měli i na mechanické ovládání, kde lze nastavit jediné dva parametry – čas přípravy a výkon. Časem se sice naučíte kombinace, jak co ohřát, ale vy přece doma chcete skutečné pomocníky, nebo ne?

Jedna trouba zvládne vše

Pokud nechcete jen něco malého na ohřívání jídla na chalupě za pár stovek, stojí za to si připlatit za nové vychytané funkce. Užitečná je například ta, u níž máte možnost vybrat si, zda chcete jídlo ohřívat, rozmrazovat, zapékat či péct, zvolíte druh pokrmu, jeho hmotnost a mikrovlnka se postará o vše tak, aby byl výsledek dokonalý.

Horký vzduch i pára

Osvědčí se vám také funkce horkého vzduchu. Zatímco mikrovlny připravují pokrm zevnitř, kruhové topné těleso vám vykouzlí křupavou kůrčičku. A ze zmrazeného pečiva vám během chvilky připraví voňavou dobrotu, jako byste si ji právě přinesli z obchodu.

Chytré trouby dokáží také vařit v páře (funkce Steam). Zelenina si zachová barvu, konzistenci a živiny, rýže se už nikdy nerozvaří a těstoviny budou vždy „al dente“, navíc vám odpadne otravné cezení.

Dobré jako od maminky

Skoro by se dalo říci, že chytré mikrovlnky nahradí klasickou troubu. Pravda, krocana nebo dva plechy buchet naráz v ní neupečete, ale co se týká kvality připravovaného jídla, tady už si ruce rozhodně podat mohou. Kombinované mikrovlnky jsou prostě důkazem, že i trouba může být chytrý pomocník.

Ale hlavně rada na závěr: nenechejte se při rozhodování odradit množstvím různých funkcí. Ono jich totiž zase tolik není, ale každá značka si je pojmenovává po svém a například pojmy Crisp a Crusty Plate jsou jedno a totéž. A i když dnes mnohé mikrovlnky nabízejí také funkce samočištění, mohlo by se vám při vašich kulinářských pokusech hodit pár tipů, jak troubu rychle a snadno vyčistit.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...