Trampolína se vám vejde i do pokojíčku!
Zdravotní výhody
Skákání na trampolíně zlepšuje koordinaci pohybů, posiluje svaly, podporuje krevní oběh, posiluje srdce i klouby. Na trampolíně se také posilují hluboké břišní a zádové svaly a svaly pánevního dna. Cvičení na malé trampolíně je nejlepší cestou k oběhu lymfatické tekutiny. Pokud lymfatický systém správně cirkuluje, je téměř nemožné onemocnět. Skákání navíc odbourává stres a podporuje dobrou náladu. Na domácí trampolíně můžete cvičit téměř po celý rok.
Rozměry
Domácí trampolíny mívají obvykle průměr 85 - 105 cm. Jsou určené k fitness cvičení, ale dobře poslouží i k zábavě dětem. Při rozhodování je důležité zvážit umístění trampolíny a počítat s tím, že kolem trampolíny musí zůstat z bezpečnostních důvodů volný prostor aspoň 1 metr po obvodu. Do bytu a menších prostor je vhodná trampolína do průměru 140 cm. Do tělocvičny a na otevřené plochy je možné použít i trampolíny větší. Vyrábí se také trampolíny obdélníkové, které se vejdou do úzkých prostor, případně i trampolíny skládací.
Bezpečnost
Klasická domácí trampolína se skládá z ocelového rámu s 6 protiskluzovými nohami a ocelovými pružinami, které jsou chráněny speciálním ochranným návlekem pro vaši bezpečnost. Před koupí si u prodejce dobře prověřte, zda nabízená trampolína splňuje veškeré bezpečnostní požadavky.
Hluk
Nevýhodou domácí trampolíny je hlučnost. Hopsání, skákání a poskakování je dost slyšet. Dobře proto zvažte, kam trampolínu umístíte a kdy ji budete používat.
Venkovní trampolína
Pokud se rozhodnete pro venkovní trampolínu, vždy volte trampolínu s bezpečnostní sítí. Nejlépe vnitřní. Ta zabrání nebezpečným dopadům nejen na prostor s pružinami, ale především vypadnutí mimo skákací plochu. V ideálním případě je konstrukce sítě spojena s konstrukcí trampolíny. Síť pak v podstatě stojí samostatně na zemi a spojení s trampolínou dodává celé konstrukci vyšší stabilitu. Při skákání nezapomeňte vždy zapnout zip.